GM, Geleceğini Devrim Niteliğinde Yeni Pil Sistemine Yatırıyor

blank
GM, Geleceğini Devrim Niteliğinde Yeni Pil Sistemine Yatırıyor

İçerik: GM, Geleceğini Devrim Niteliğinde Yeni Pil Sistemine Yatırıyor

GM, Geleceğini Devrim Niteliğinde Yeni Pil Sistemine Yatırıyor:Hummer EV SUT (spor hizmet kamyonu) ve yeni tanıtılan SUV varyantı, sırasıyla 2021 ve 2023 sonbaharında bayi gösterisine girdiğinde, GM’nin yeni elektrikli serisinde şirketin üzerine inşa edilecek ilk modeller arasında olacaklar. Ultium pil sistemi.

General Motors, elektrikli araç pazarına yabancı değil. GM, elektrikli girişimine 1996 yılında, büyük bir otomobil üreticisi tarafından üretilen ve 2003 yılında durdurulana kadar çalışmasına devam eden ilk uygulanabilir batarya ile çalışan sedan modellerinden biri olan EV1 ile başladı. 2016 Chevy Bolt’un bulunduğu BEV2 platformunun yerini aldı. ilk modeldi. Bugün GM, şirketin yeniden icat etme arayışının bir parçası olarak, önümüzdeki yıllarda üretmeyi planladığı 30’dan fazla modelin temeli olarak Ultium pil sistemi tarafından desteklenen bir EV platformuna güveniyor (2023’e kadar mevcut 20 sıfır emisyonlu modelle). onun işi bir EV otomobil üreticisine dönüşüyor – yine de GM’nin basın materyallerinde bir “BEV3” referanslarını bulmakta zorlanacaksınız.

GM Başkanı Mark Reuss 2020 basın açıklamasında “Binlerce GM bilim adamı, mühendis ve tasarımcı, şirketin tarihi bir yeniden keşfini gerçekleştirmek için çalışıyor” dedi. “Milyonlarca müşteriyi tatmin edebilecek karlı bir EV işi sunmanın zirvesindeler.”

GM CEO’su Mary Barra geçen Mayıs ayında düzenlenen bir basın toplantısında gazetecilere, şirketin sattığı her Ultium EV’den kar elde etmeyi planladığını ve 2025 yılına kadar yılda 1 milyon EV satmayı hedeflediğini söyledi. farklı pil paketi-aktarma organı kombinasyonları – dahili cumbustion filosunda şu anda mevcut olan 550 permütasyondan önemli ölçüde daha düşük.

Tesla’nın silindirik hücreler (yani AA’lar gibi şekillendirilmiş) kullanan pil teknolojisinin aksine GM, bunun yerine poşet ve prizmatik tarzda hücreler kullanmayı tercih etti (her ikisi de düzleştirilmiş dikdörtgen kutular şeklindedir). Bu, GM mühendislerinin her modül biriminde 6 ila 24 hücreyi birleştirmesine olanak tanır – Hummer EV’ler, seçilen güç aktarma sistemi seçeneklerine bağlı olarak gemide 16 ila 20 modül içerir – ve ardından bu modülleri aracın çerçevesi içinde yatay veya dikey olarak istifler. Silindirik, tersine, yalnızca dikey olarak yönlendirilir. Bu esneklikle GM, 50 kWh ila 200 kWh enerji kapasitesi (mevcut en büyük Tesla pili olan P100D’nin tutabileceğinin iki katı) herhangi bir yerde toplanabilir, 350-400 mil tahmini menzil ve 0 – 60 inç 3 saniye kadar düşük.

General Motors Elektrifikasyon Stratejisi ve Hücre Mühendisliği Genel Müdürü Tim Grewe, Engadget’e “Bu uzun ve karmaşık bir optimizasyon rutini” dedi. Herhangi bir boyuttaki bir Ultium pil paketinden en iyi şekilde yararlanmak “gerçekten aşağı iniyor, onu portföyünüzde ne için kullanıyorsunuz ve en fazla verimi nasıl elde edebilirsiniz – bu genellikle en büyük hücreyi [kullanarak]. GM’in Kablosuz Pil Yönetim Sistemi (WBMS) sayesinde, bu hücreleri istediğiniz şekilde yapılandırma esnekliğine sahipsiniz.

GM, Analog Cihazlarla birlikte WBMS’yi geliştirdi. Eylül ayında yapılan bir basın açıklamasına göre, sistem yüzde 90 daha az kablolama gerektiriyor ve pil paketinin hacmini yüzde on beş azaltırken “pil ömrü boyunca menzil ve doğruluktan ödün vermeden tasarım esnekliğini ve üretilebilirliği artırıyor”. WBMS, “tek bir sistem düzeyinde üründe güç, pil yönetimi, RF iletişimi ve sistem işlevleri için tüm devreler, donanım ve yazılımlar” içeren tamamen entegre bir sistemdir.

Analog Devices Otomotiv Başkan Yardımcısı Patrick Morgan, “Batarya paketlerinin kablolu bağlantıdan kablosuz bağlantıya geçişi, otomotiv üreticilerinin artan tüketici talebini karşılamak için elektrikli araç platformlarını birden çok araç modelinde ölçeklendirmelerine olanak tanıyor” dedi. “WBMS çözümümüz sadece üretimi basitleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda yeni sistemlerin kablosuz veriler üzerine kurulmasına izin vererek tüm sektörü sürdürülebilir bir geleceğe doğru hızlandırıyor. Bu çığır açan sistem yeniliğini General Motors ile pazara sunmaktan onur duyuyoruz. “

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: GM, Geleceğini Devrim Niteliğinde Yeni Pil Sistemine Yatırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör