PlayStation 5, Nisan Ayında Yeni Güncellemeler Alacak

blank
Sony, Çin'de PlayStation 5 Satışına Başladı

İçerik: PlayStation 5, Nisan Ayında Yeni Güncellemeler Alacak

PlayStation 5 Nisan Ayında Yeni Güncellemeler Alacak:

PlayStation 5, yeni depolama seçenekleri ve bazı sosyal özellikler getiren ilk büyük güncellemesini alıyor. Nisan güncellemesinde bazı kişiselleştirme seçeneklerinin yanı sıra yeni PlayStation uygulama özellikleri de var. En önemlisi, yeni depolama seçenekleri artık kullanıcıların PS5 oyunlarını harici bir USB depolama cihazına aktararak konsolun dahili SSD depolamasını boşaltmalarına izin veriyor. PS5, harici depolama desteğiyle geçen yıl Kasım ayında piyasaya sürüldü, ancak sınırlı işlevselliğe sahipti.

Sony, PlayStation blogundaki bir gönderi aracılığıyla PS5 için Nisan güncellemesinin tüm dünyada yayılmaya başladığını duyurdu. Bu güncelleme yeni depolama seçenekleri, bazı sosyal özellikler, kişiselleştirme seçenekleri ve PlayStation uygulaması iyileştirmeleri getiriyor. Güncelleme artık PlayStation 5 kullanıcılarının PS5 oyunlarını dahili SSD depolama alanlarından harici bir USB depolama cihazına aktarmalarına izin veriyor. Bu, kullanıcıların konsollarında yer açmasına ve sık oynadıkları oyunlara yol açmasına olanak tanır.

Ancak, PS5 sahipleri yerel PS5 oyunlarını harici depolama cihazlarında hala oynayamayacağından, bir sorun var. Sony, bunun nedeni, PS5 oyunlarının yüksek hızlı dahili SSD’den yararlanmak için tasarlandığını ve harici depolama cihazlarının nispeten daha yavaş olacağını söylüyor. Yine de, bu, oyuncuların silmek ve sonra yeniden indirmek yerine sık sık oynamadıkları bazı oyunları indirmelerine izin verecektir. Ayrıca, harici depolamadan dahili depolamaya geri aktarılan oyunlar, uygun olduğunda otomatik olarak güncellenir.

Yeni sosyal özelliklere gelince, PS5 ve PlayStation 4 kullanıcıları artık birlikte Paylaşarak Oynayabilirler; bu, PS5 kullanıcılarının arkadaşlarının PS4 görünümünü kullanmasına ve kendi konsollarından PS5 oyunlarını oynamasına izin verebileceği anlamına geliyor. Hem PS5 hem de PS4, arkadaşlarınızın katılabileceği oyun oturumlarını gösterecek ve birlikte oynamayı daha kolay ve daha hızlı hale getirecek.

Ek olarak, Nisan güncellemesi Game Base menüsünü iyileştiriyor ve kullanıcılar artık partiler ve arkadaşlar arasında kolayca geçiş yapabiliyor ve her parti için bildirimler açılıp kapatılabiliyor. Oyun içi sohbeti devre dışı bırakmak artık daha kolay, oyun güncellemeleri önceden indirilebilir, oyun kitaplığını özelleştirebilir ve daha fazlası. Sony, önümüzdeki haftalarda oyuncuların PlayStation uygulamasından PS5’te çok oyunculu oturumlara katılabileceklerini, PS5 depolamayı yönetebileceklerini, kupa koleksiyonlarını karşılaştırabileceklerini ve daha fazlasını yapabileceklerini söyledi.

Güncelleme dünya çapında yayılmaya başladı ve bu hafta içinde tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: PlayStation 5, Nisan Ayında Yeni Güncellemeler Alacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı

Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı: watchOS 8 önizlemesi, Apple tarafından WWDC 2021 açılış konuşmasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör