Sanatçı Pak’ın Çalışması NFT’de 16,8 Milyon Dolara Satıldı

blank
Sanatçı Pak'ın Çalışması NFT'de 16,8 Milyon Dolara Satıldı

İçerik: Sanatçı Pak’ın Çalışması NFT’de 16,8 Milyon Dolara Satıldı

Sanatçı Pak’ın Çalışması NFT’de 16,8 Milyon Dolara Satıldı:

Müzayede evinin Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre Sotheby’s, sanatçı Pak’ın son moda kimlik doğrulama teknolojisi NFT’ler tarafından desteklenen ilk sanat satışına 16,8 milyon dolar kazandıran çalışmalara ev sahipliği yaptı.

Sotheby’nin NFT satışına girişimi, dijital sanatçı Beeple’ın “Everydays: The First 5,000 Days” adlı eserinin rakibi Christie’s’de 69,3 milyon dolara satışından sadece bir ay sonra gerçekleşti.

NFT, dijital bir çalışmanın (örneğin animasyon, video, fotoğraf veya müzik) sahipliğinin sahte veya başka şekilde manipüle edilemeyeceğini garanti eden bir kimlik doğrulama sertifikası olan değiştirilemez jeton anlamına gelir.

Sotheby’nin ilk NFT satışı, Christie’s tarafından sunulan video satışından tamamen farklı bir formata sahipti.

Pak tarafından oluşturulan ve “Cube” adı verilen sınırsız sayıda animasyonlu illüstrasyon dosyası, “The Fungible” koleksiyonunun bir parçası olarak özel platform Nifty Gateway’de listelendi.

Siyah bir arka plan üzerinde yarı saydam ve beyaz bir küpün 360 derecelik görüntüsünü göstermek için dönen bu animasyonlardan 23.598’i, Pazartesi gününden itibaren üç günlük bir süre boyunca toplam 14 milyon $ karşılığında satın alındı. ).

Sanatçı, küp sanat dosyalarının satışını sınırlamayarak değer ve nadirlik fikirlerini sorgulamak istedi ve Sotheby’s’e göre 3.080 koleksiyoncu zaten kendi versiyonlarını satın aldı.

Pak ayrıca, dijital koleksiyoncu Eric Young tarafından 1,36 milyon dolara satın alınan, biri tek bir pikselden oluşan iki benzersiz eser de sattı. Diğeri, 1.44 milyon dolara satılan başka bir dönen geometrik şekildi.

Sınırsız “Küp” eserlerin çoğunu satın alan kişi ayrıca “Küp” adlı benzersiz bir parçanın sahipliğini de alacaktı – dönen altı kenarlı bir şeklin daha ayrıntılı animasyonlu bir illüstrasyonu – bonus olarak.

Satışlar, Nifty Gateway veya OpenSea gibi dijital platformlarda her gün 10 milyon dolardan fazla satış yapan NFT pazarının gücüne bir bakış sunuyor.

NonFungible.com sitesine göre, sadece 2021’in ilk yarısında NFT pazarında 2 milyar dolar çoktan el değiştirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sanatçı Pak’ın Çalışması NFT’de 16,8 Milyon Dolara Satıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Spotify, Podcast Özelliğini Geliştirecek Bir Startup Satın Aldı

Spotify, Podcast Özelliğini Geliştirecek Bir Startup Satın Aldı: Spotify, platformda dinlemek için yeni podcast’ler bulmayı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör