Twitch 7,5 Milyon Görüntülemenin Bot Olduğunu Ortaya Çıkardı

blank
Twitch, 350'den Fazla Yeni Arama Etiketi Ekliyor

İçerik: Twitch 7,5 Milyon Görüntülemenin Bot Olduğunu Ortaya Çıkardı

Twitch 7,5 Milyon Görüntülemenin Bot Olduğunu Ortaya Çıkardı:

Botlar, Amazon’un video oyun akış platformu olan Twitch için bilinen bir sorundur. İyileştirilmiş makine öğrenimi bu hesaplardan milyonlarca buldu ve şu anda bunlarla ilgileniliyor, bu da bazı yayıncıların istatistiklerini etkileyebilir.

Twitch, Çarşamba günü tweet attı. Follow-bot’lar, bir yayıncının takipçi sayısını iyileştirmek için kullanılırken, izleyici botları bir akışı izleyen mevcut izleyici sayısını artırarak bir kanalın platformdaki keşif şansını artırmaya yardımcı olabilir. Twitch, bu bot hesaplarında hizmet şartlarını uygulayacağını, gerekirse yasal işlem başlatacağını ve bu durumun önümüzdeki günlerde kanalın takipçi ve izleyici sayılarını düşürebileceğini söylüyor.

Twitch kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Twitch’teki sahte etkileşim artışını izliyoruz ve takip botu ve görüntüleme botu ile TOS’umuzu ihlal eden 7,5 milyondan fazla hesap belirledik. Bu hesaplarla ilgili işlem yapıyoruz ve bu sorunla ilgili tüm raporları takdir ediyoruz.” dedi.

Makine öğrenimi, bu botları bulmaya yardımcı oldu ve Twitch, ileriye dönük operasyonları iyileştireceğini söylüyor. Sayılarını artırmak isteyen bazı yayıncılar, bu izleyici ve takipçi botlarını internette daha az bilinen yerlerde satın alabilirken, bu botları belirli kanalları trollemek için kullanan kullanıcılar var. Bir akış, sohbetlerinin botlar tarafından spam ile dolu olduğunu görebilir ve kanal bir TOS ihlali nedeniyle rapor edilirse bu başka sorunlara yol açabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitch 7,5 Milyon Görüntülemenin Bot Olduğunu Ortaya Çıkardı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör