Ferrari 2025’te bir Elektrikli Araba İçin Söz Verdi

blank
Ferrari 2025'te bir Elektrikli Araba İçin Söz Verdi

İçerik: Ferrari 2025’te bir Elektrikli Araba İçin Söz Verdi

Ferrari 2025’te bir Elektrikli Araba İçin Söz Verdi:Ferrari zaten hibrit güç aktarma organlarına sahip otomobiller üretti, ancak bu haftaki Yıllık Genel Toplantısında, CEO Vekili John Elkann, yatırımcılara, otomobil üreticisinin 2025’te “tamamen elektrikli ilk Ferrari’yi” açıklayacağını söyledi. Şirket yeni bir CEO’yu onayladıktan sonra bile tutun – son on yılda yöneticiler Ferrari’nin asla bir elektrikli otomobil üretmeyeceğini, elektrikli süper otomobille ilk olacağını veya elektrikli bir Ferrari’nin 2025’e kadar gelmeyeceğini söylediler.

Elkann “Elektrifikasyon stratejimizi oldukça disiplinli bir şekilde yürütmeye devam ediyoruz. Ve bu teknolojileri hem motor sporlarında hem de yol araçlarında yorumlamamız ve uygulamamız, Ferrari’nin benzersizliğini ve tutkusunu yeni nesillere taşımak için büyük bir fırsat.

Tahmin edebileceğiniz gibi, çıtayı yükseltmekle başladık. Motor yarışlarından edindiğimiz bilgi birikimimizi kullanarak, hibrit otomobillerimiz olan SF90 Stradale ve SF90 Spider gibi harika teknik başarı ve sürüş deneyimini yarattık. Hem stilinde hem de performansında en iyi Ferrari geleneği içindedirler.

2025’te ortaya çıkarmayı planladığımız ilk tamamen elektrikli Ferrari’miz için de çok heyecanlıyız ve bunun, Maranello’daki mühendislerin ve tasarımcıların tarihimizde böyle bir dönüm noktası için hayal edebileceğiniz her şeyin olacağından emin olabilirsiniz. Dolayısıyla, değişimin hızlandığı bu heyecan verici on yılı, yaptığımız her şeyde mükemmellik ve tutku sınırlarını yeni seviyelere itmek için daha da fazla yol açmak olarak görüyoruz.” dedi.

Aynı zamanda yayınlanan bir sürdürülebilirlik raporunda (PDF), Ferrari, “hibrit ve elektrikli güç aktarma organları” nın yanı sıra yaklaşan Purosangue SUV dahil olmak üzere yeni gövde stillerini nasıl açıklayacağını açıkladı. SF90 Stradale, bir elektrik motorunun ve bataryanın ağırlığını ve konumunu hesaba katabilen bir arka-orta motor mimarisinin ilk uygulaması olarak bahsediliyor, ancak aynı zamanda “yüksek menzile sahip ön orta motorlu araçlar için tasarımlar üzerinde çalışıyor. konfor ve sportiflik arasında.

Ferrari, otonom sürüş teknolojisine de değindi ve şirketin kendi kendine giden otomobiller üretme planı bulunmamakla birlikte, “özellikle GT segmentinde olmak üzere, yasal gelişmeler ve müşteri tercihlerine yanıt olarak otonom sürüş teknolojisinin belirli özelliklerini benimseyecek.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ferrari 2025’te bir Elektrikli Araba İçin Söz Verdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı. Uber, 2017’de Londra’da 2025’e kadar tamamen elektrikli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör