Pandemi Döneminde Oyunlara Rekor Miktarda Para Harcıyoruz

blank
Pandemi Döneminde Oyunlara Rekor Miktarda Para Harcıyoruz

İçerik: Pandemi Döneminde Oyunlara Rekor Miktarda Para Harcıyoruz

Pandemi Döneminde Oyunlara Rekor Miktarda Para Harcıyoruz:

Video oyunu satışları, COVID-19 salgınının birçok insanı kapalı mekanda kalmasına yol açmasından yaklaşık bir yıl sonra hala rekorları kırmaya devam ediyor. NPD Group, ABD’deki video oyunu harcamalarının Mart 2021’de bir önceki yıla göre yüzde 18 artarak 5,6 milyar dolarlık yeni bir rekoru kırdığını belirledi. Özellikle donanım satışları yüzde 47 artışla 680 milyon dolara çıktı ve Mart ayında 2008’den beri dokunulmamış bir rekoru kırdı – evet, Wii, PS3 ve Xbox 360’ın en parlak zamanı.

Yeni konsolların donanım dalgalanmasını tetiklediğini duymak sizi şaşırtmayacak, ancak her şey yeni modellere bağlı değildi. NPD, PlayStation 5’in ABD tarihinde hem dolar hem de birim olarak en hızlı satan konsolu olduğunu söyledi. Bununla birlikte, Mart ayındaki en güçlü satıcı değildi – bu onur, PS5’ten çok daha iyi performans gösteren dört yaşındaki Nintendo Switch’e gitti. NPD, Xbox Series X veya S performansından bahsetmedi.

Sony’nin PS5 DualSense denetleyicisi, aksesuar satışlarını dolar cinsinden yönlendirdi.

Oyunlar, teknik olarak daha güçlü rekabete rağmen Switch’in neden öne çıktığı konusunda fikir verebilir. Call of Duty: Black Ops Cold War’un Mart ve çeyrek için oyun satışlarını zirveye çıkardığını duymak sizi şaşırtmasa da, ikinci en popüler oyun sadece Anahtarlı Monster Hunter Rise idi. Dahası, Mario Kart 8 Deluxe Nisan 2017’de piyasaya sürülmesine rağmen listede hala altıncı sırada. Switch, insanları içeri almaya devam eden ayrıcalıklara sahiptir ve çocuk dostu bir oyun kitaplığı ve daha düşük bir fiyat kombinasyonunun yapılması şaşırtıcı olmaz. çocuklarını eğlendirmek isteyen ebeveynler için bir hedef.

Bu arada PS5 ve yeni Xbox’lar, kısa tedarik ve yüksek fiyatların birleşimiyle engelleniyor. Şu anda en çok meraklılara ve erken benimseyenlere hitap ediyorlar. Kıtlık azaldığında ve fiyatlar düştüğünde bu değişmelidir, ancak yakın zamanda Switch’in tahtını indirdiğini göremeyebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Pandemi Döneminde Oyunlara Rekor Miktarda Para Harcıyoruz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla Model S Plaid’de Cyberpunk 2077 Oynayabileceksiniz

Tesla Model S’de Cyberpunk 2077 Oynayabileceksiniz: Elon Musk, yeni Model S Plaid’in CD Projekt Red’in …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör