Şarj Aletsiz iPhone Satmak 861.000 Ton Metal Tasarrufu Sağlıyor

blank
Şarj Aletsiz iPhone Satmak 861.000 Ton Metal Tasarrufu Sağlıyor

İçerik: Şarj Aletsiz iPhone Satmak 861.000 Ton Metal Tasarrufu Sağlıyor

Şarj Aletsiz iPhone Satmak 861.000 Ton Metal Tasarrufu Sağlıyor:

Apple, güç adaptörlerini iPhone 12 gibi ürünlerle bir araya getirmeyi durdurma kararının 861.000 ton bakır, çinko ve kalay tasarrufu sağlayacağını söylüyor. Ortaya çıkan daha küçük iPhone 12 ambalajı, şirketin cihazı daha verimli bir şekilde sevk etmesine de izin verdi. Apple’a göre nakliye paletlerinin her biri yüzde 70’e kadar daha fazla iPhone 12 kutusu taşıyabiliyor.

Şirket iddiaları 2020 mali yılını kapsayan 2021 Çevresel İlerleme Raporunda yer aldı. Apple geçen yıl 2019’da 25.1 milyon ton olan CO2 emisyonlarını 22.6 milyona düşürdü. Ayrıca enerji kullanımını 13,9 milyon kWh düşürdü.

Raporun açılış mektubunda Apple’ın çevre, politika ve sosyal girişimlerden sorumlu başkan yardımcısı Lisa Jackson, “Şirket olarak, gezegenimiz ve halkı için daha güçlü, daha sağlıklı bir gelecek yaratmak için her zamankinden daha acil bir şekilde ilerledik” dedi. “2020’de bu, iklim değişikliğine karşı mücadelemizde gerçek bir ilerleme anlamına geliyordu. Apple, dünya çapındaki operasyonlarımız için karbon nötr hale geldi ve tedarik zincirimizden ürettiğimiz ürünlerin kullanımına kadar tüm ayak izimiz için 2030 yılına kadar karbon nötr olmayı taahhüt ettik. . Aynı ürünler artık Retina ekranlı MacBook Air’deki yüzde 40 geri dönüştürülmüş içerik ve iPhone 12 ve Apple Watch Series 6’da kullandığımız yüzde 99 geri dönüştürülmüş tungsten gibi her zamankinden daha fazla geri dönüştürülmüş malzeme kullanıyor. “

Rapor, Apple’ın Teksas’taki Malzeme Kurtarma Laboratuvarı’nda nadir toprak elementleri, çelik ve tungsten gibi malzemeleri geri dönüştürülmüş iPhone’lardan kurtarmak için gerçekleştirilen çalışmalara dikkat çekiyor. Apple, sökme robotu Daisy’nin iPhone’lardan çıkardığı bir metrik ton bileşenin 150 metrik ton mayınlı cevher kadar altın ve bakır içerdiğini söylüyor. Şirket ayrıca geçen yıl 39.000 metrik ton e-atığın çöplükten uzak tutulduğunu söyledi.

Apple’ın M1 çipi daha fazla enerji tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlandı ve şirket, işlemciyi Mac Mini’de kullanmanın sistemin genel karbon ayak izini yüzde 34 azalttığını söylüyor. Bu arada, Apple, kısmen daha enerji verimli bir güç adaptörüne geçilmesi nedeniyle, 8. nesil iPad’in Energy Star derecelendirme gereksiniminden yüzde 66 daha az enerji gerektirdiğini iddia ediyor. Apple, son 12 yılda ürünlerinde ortalama enerji kullanımını yüzde 70’in üzerinde azalttı.

Bu çabalar, 110’dan fazla tedarikçinin temiz enerji kullanmayı taahhüt ettiği Apple’ın tedarik zincirine kadar uzanıyor. Aralık ayı itibarıyla, yüzde 90’dan fazlası, ekran paneli tertibatıyla bağlantılı F-GHG emisyonlarını yüzde 90’ın üzerinde azaltmak için teknoloji kurdu.

Rapor, uzun süredir tamamen yenilenebilir elektrikle çalışan Apple veri merkezleri ve karbon yakalama yoluyla CO2’yi atmosferden uzaklaştırmak için 200 milyon dolarlık bir yatırım gibi halihazırda bilinen bazı girişimlere değiniyor. Yine de, Apple’ın çevre cephesinde kaydettiği ilerlemeye ilişkin yararlı bir fikir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Şarj Aletsiz iPhone Satmak 861.000 Ton Metal Tasarrufu Sağlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın Duyuruları Intel Mac’i Olan Herkesi Endişelendiriyor

Apple’ın Duyuruları Intel Mac’i Olan Herkesi Endişelendiriyor. Apple artık artan sayıda Intel Mac kullanıcısını kesmeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör