Tesla, Autopilot Hırsızlık Suçlamaları İçin Anlaşma Sağladı

blank
Tesla, Autopilot Hırsızlık Suçlamaları İçin Anlaşma Sağladı

İçerik: Tesla, Autopilot Hırsızlık Suçlamaları İçin Anlaşma Sağladı

Tesla, Autopilot Hırsızlık Suçlamaları İçin Anlaşma Sağladı:

Reuters, Tesla’nın Autopilot özelliğiyle ilgili verileri indirmek için dava açtığı eski bir çalışanla anlaştığını bildirdi. Tesla, 2019’da Cao Guangzhi’ye dava açtı ve eski mühendisini verileri bir iCloud hesabına kopyalamak ve yeni işvereni Çin’in XMotors’una (Xpeng’e ait) götürmekle suçladı.

Cao’nun ödeme şartlarının bir parçası olarak Tesla’ya parasal bir ödeme yaptığı bildirildi, ancak tutar ve diğer ayrıntılar açıklanmadı. Cao’nun yasal temsilcisi, Tesla bilgilerini XMotors veya başka bir şirkete asla sağlamadığını söyleyerek anlaşmayı doğruladı. XMotors davada taraf değildi ve kendi otonom teknolojisini şirket içinde geliştirdiğini ve fikri mülkiyet haklarına saygı duyduğunu söyledi.

Tesla, orijinal dosyasında, Otopilot özelliğinin “Tesla’nın fikri mülkiyet portföyünün en önemli mücevheri” olduğunu söyledi. Şirket kısa süre önce otomatik şerit değiştirme, otomatik park etme, çağırma ve daha fazlası gibi yeni özellikler sunan Tam Kendi Kendine Sürüş güncellemesini yayınladı. Bir NTSB kurulu geçtiğimiz günlerde bir dizi tweet’te Tam Kendi Kendine Sürüş adının “aldatıcı” olduğunu söyledi, çünkü “aracın şu anda kendi kendine gidebileceği doğru değil …”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Autopilot Hırsızlık Suçlamaları İçin Anlaşma Sağladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Volkswagen Otonom Sürüş Özelliği İçin Saatlik Abonelik Planlıyor

Volkswagen Otonom Sürüş Özelliği İçin Saatlik Abonelik Planlıyor: Alman otomobil üreticisi Volkswagen, otonom araçlarında yolculardan …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör