Yamaha, 469 Beygirlik Bir Elektrikli Araba Motoru Geliştirdi

blank
Yamaha, 469 Beygirlik Bir Elektrikli Araba Motoru Geliştirdi

İçerik: Yamaha, 469 Beygirlik Bir Elektrikli Araba Motoru Geliştirdi

Yamaha, 469 Beygirlik Bir Elektrikli Araba Motoru Geliştirdi: Şirketten yapılan açıklama, bu motorun “hiper elektrikli” Japon arabalarında kullanılacağı yönünde.

Yamaha tarafından tanıtılan bu motor, günümüzün elektrikli otomobillerine ayak uyduran bir motor üretebileceği anlamına geliyor. 469 beygir güç üreten ünite, elektrikli araçlarda günümüzün en popüler markaları olarak 800V’da çalışabilmektedir. Yamaha’nın geliştirdiği motorun en önemli faydalarından biri de motorun kompakt olmasıdır. Aslında bu tasarım sayesinde marka, zemin ve mekanik bileşenlerden yararlanıyor. Bu durumu açıklamak için, aktarım ve akım dönüştürücünün tek bir birimde birleştirildiği gösterilebilir.

Yamaha 2020 yılından bu yana elektrik motorlarının geliştirilmesi için komisyonlar kabul ediyor ve bu adımdan sonra markanın geliştirdiği motoru diğer üreticilere satacağı belirtiliyor. Yamaha motosikletleriyle tanınmasına rağmen, son zamanlarda otomobil üretimi konusunda bazı çalışmalar yapmaktadır.

Japon firma, ısmarlama prototipler yapma konusunda zengin bir deneyime sahip olduğunu ve bunları kısa bir süre içinde müşterilerin spesifikasyonlarına uyarlayabileceğini söylüyor. Otomotiv endüstrisindeki elektrifikasyon, büyük üreticileri bu alanda yer kaplamaya zorluyor. Yamaha, bu kompakt motor ile elektrifikasyon stratejileri kapsamında mücadele eden butik üreticileri desteklemeyi hedefliyor.

Yine de, bileşenleri diğer otomobil üreticilerine satan ilk firma olmayacak. Volkswagen, MEB elektrikli platformunu Ford’a satmak için bir anlaşma imzalarken, Audi ve Porsche, KKD mimarilerini diğer otomobil üreticilerine lisanslamaya açık olacaklarını söyledi.

Otomotiv endüstrisinde ortak üretimin ne kadar yaygın olduğunu biliyoruz. Yamaha’nın attığı bu adım ve koyduğu bu hedef, önümüzdeki yıllarda onları farklı bir noktaya taşıyabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yamaha, 469 Beygirlik Bir Elektrikli Araba Motoru Geliştirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı. Uber, 2017’de Londra’da 2025’e kadar tamamen elektrikli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör