Amazon, Yüzüklerin Efendisi Oyununu İptal Etti

blank
Amazon, Yüzüklerin Efendisi Oyununu İptal Etti

İçerik: Amazon, Yüzüklerin Efendisi Oyununu İptal Etti

Amazon, Yüzüklerin Efendisi Oyununu İptal Etti. Bloomberg, Amazon Game Studios’un bir Lord of the Rings çevrimiçi rol yapma oyununu iptal ettiğini bildirdi. Şirket, projeyi Leyou’ya ait Athlon Games ile 2019’da duyurdu ve PC ve konsollar için ücretsiz oynanabilen bir oyun olmasını planladı.

O sırada Athlon’dan yapılan bir duyuruya göre, oyun “Yüzüklerin Efendisi olaylarından çok daha önce, Tolkien evreninin hayranları tarafından daha önce hiç görülmemiş toprakları, insanları ve yaratıkları keşfedecek” bir zamanda kurulacaktı. Ancak Leyou, Aralık ayında Tencent Holdings tarafından satın alındı ​​ve bir Amazon sözcüsü, The Verge’e gönderdiği bir e-postada şirketin “şu anda bu unvana devam etmek için şartlar sağlayamadığını” söyledi. Sözcü, LOTR projesinden gelen ekibin şirket için diğer oyunlar üzerinde çalışacağını da sözlerine ekledi. “Yüzüklerin Efendisi IP’yi seviyoruz ve bu oyunu müşterilere sunamayacağımız için hayal kırıklığına uğruyoruz.”

Amazon Game Studios, 2014’teki lansmanından bu yana henüz başarılı bir video oyunu yayınlamadı, önceden duyurulan bazı oyunları iptal etti ve diğerlerini erteledi. The Grand Tour’un 2019’daki video oyunu uyarlaması o kadar kötü eleştiriler aldı ki oyun vitrinlerden çekildi. Ocak ayında Bloomberg, oyun stüdyosunun kadın ve erkeklere eşit fırsatlar sağlamayan bir kültür ve “acı verici derecede yavaş” bir şirket içi oyun motoru dahil olmak üzere dahili sorunları olduğunu bildirdi.

Ancak Amazon’un yeni CEO’su Andy Jassy yanıt olarak, giden CEO ve bu yılın sonlarında CEO olarak istifa edecek olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un yönetiminde kurulan video oyunları bölümüne bağlı olduğunu söyledi. Jassy, ​​”En önemli şeylere odaklanmaya devam edersek bu ekibin oraya varacağına inanıyorum,” dedi. Bu arada, Amazon’un hala farklı bir Yüzüklerin Efendisi mülküne nefes kesici bir meblağ harcamayı planladığı bildiriliyor: LotR TV şovunun ilk sezonu için 465 milyon dolar ödediği söyleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon, Yüzüklerin Efendisi Oyununu İptal Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Overwatch’a Çapraz Oyun Desteği Geliyor

Overwatch’a Çapraz Oyun Desteği Geliyor:İlk çıkışından beş yıl sonra crossplay sonunda Overwatch’a geliyor. Blizzard yakında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör