Amerika’da Bir Üniversiteye Siber Saldırı Yapıldı

blank
Amerika'da Bir Üniversiteye Siber Saldırı Yapıldı

İçerik: Amerika’da Bir Üniversiteye Siber Saldırı Yapıldı

Amerika’da Bir Üniversiteye Siber Saldırı yapıldı. Bir üniversiteye yapılan siber saldırı, tüm BT sistemlerini ortadan kaldırdı.Hatfield’da kampüsleri bulunan Hertfordshire Üniversitesi, Çarşamba gecesi saldırının 22:00 civarında gerçekleştiğini söyledi.

Sonuç olarak, tüm çevrimiçi dersler iptal edildi, ancak bilgisayar içermeyen bazı yüz yüze öğretimin devam edebileceğini söyledi.Bir açıklama, öğrencilere “bunun sonucunda hiç kimsenin dezavantajlı olmayacağına” dair güvence verdi.

Web sitesinde ve sosyal medya platformlarında yayınlanan bir açıklamada, “Dün gece saat 22: 00’den kısa bir süre önce üniversite, Canvas, MS Teams ve Zoom gibi Bulut’takiler de dahil olmak üzere tüm sistemlerimizi etkileyen bir siber saldırı yaşadı” denildi. .”Lütfen IT meslektaşlarımızın durumu mümkün olan en kısa sürede düzeltmek için çok çalıştıklarından emin olun.”

Tüm sistemleri saldırıdan etkilenirken, üniversite hem Perşembe hem de Cuma günleri çevrimiçi eğitimini durdurdu ve diğer sınıfların devam edebileceğini söyledi, ancak “öğrencilerin LRC’lerdeki bilgisayar tesislerine yerinde veya uzaktan erişimi olmayacak (öğrenme kaynakları merkezleri), laboratuvarlar veya üniversite wi-fi “. Üniversite sözcüsü, Hertfordshire Polisinin siber suç birimi ile çalıştığını söyledi ve ekledi: “Şu anda herhangi bir verinin alındığına dair hiçbir kanıt yok.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amerika’da Bir Üniversiteye Siber Saldırı Yapıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Araştırmacılar En hızlı Lazer Tabanlı Rasgele Sayı Programını Oluşturuyor

Araştırmacılar En hızlı Lazer Tabanlı Rasgele Sayı Programını Oluşturuyor. Uluslararası bilim adamlarından oluşan bir ekip, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör