Chrome 90, Vurgulanan Metne Bağlantılar Koydurabiliyor

blank
Chrome 90, Vurgulanan Metne Bağlantılar Koydurabiliyor

İçerik: Chrome 90, Vurgulanan Metne Bağlantılar Koydurabiliyor

Chrome 90, Vurgulanan Metne Bağlantılar Koydurabiliyor. Google, Chrome 90 için, insanları doğrudan vurguladığınız bir sayfanın bölümüne götüren bir bağlantı oluşturmanıza olanak tanıyan bir özellik sunmaya başladı. Teknoloji devi, özelliği geçen yıl bir uzantı olarak başlattı – artık resmi olarak Chrome’un bir parçası olduğu için, artık onu kullanmak için fazladan bir şey yüklemenize gerek yok.

Örneğin, insanları Wikipedia sayfasının penguenler hakkında insanlardan nasıl korkmadıklarından bahseden bir bölümüne yönlendirmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey o bölümü vurgulamak, sağ tıklamak ve ardından “Bağlantıyı kopyala” yı seçmek . ” Daha sonra # ile biten bu URL’yi istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz. Sayfa yüklendiğinde, onları Wikipedia makalesinin üst kısmı yerine metnin o kısmına götürür.

Bu özellik, birlikte çalışan öğrenciler ve meslektaşlar için, hatta sadece arkadaşlarıyla rastgele şeyler paylaşmayı seven herkes için çok faydalı olabilir. Zaten masaüstüne ve Android cihazlara doğru yol almaya başladı, ancak erişmeden önce biraz beklemeniz gerekebilir. Özelliğin kullanıma sunulması henüz tamamlanmadı ve Chrome 90’a yükselttikten sonra bile görmüyoruz. İOS kullanıcılarına gelince, Google, “Öne çıkarmak için bağlantıyı kopyala” nın platform için “yakında” olacağını söylüyor.

Google ayrıca tarayıcı için yeni bir PDF görüntüleyici başlattı; bu iki sayfalık görünümü ve tek bir tıklamayla yakınlaştırmanıza, sayfaya atlamanıza, kaydetmenize ve yazdırmanıza olanak tanıyan yeni bir araç çubuğu sunar. Chrome ürün yöneticisi Kayce Hawkins, Chrome ekibinin tarayıcının CPU kullanımını nasıl azalttığından bahsetti ve daraltılmış gruplar için sekme dondurmanın yakında kullanıma sunulacağını açıkladı. Bu özellik başladığında, daraltılmış veya gizli sekmeler daha az bellek ve CPU kullanır

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Chrome 90, Vurgulanan Metne Bağlantılar Koydurabiliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı. Apple, Wi-Fi ve hücresel bağlantıyı destekleyen neredeyse tüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör