Edward Snowden’ın NFT’si Hayır İşleri İçin Açık Artırmada Satıldı

blank
Edward Snowden'ın NFT'si Hayır İşleri İçin Açık Artırmada Satıldı

İçerik: Edward Snowden’ın NFT’si Hayır İşleri İçin Açık Artırmada Satıldı

Edward Snowden’ın NFT’si Hayır İşleri İçin Açık Artırmada Satıldı. Edward Snowden’ın NFT’si, bir gün süren bir açık artırmada 2.224 Etherium’a veya yaklaşık 5.5 milyon dolara satıldı. Özgür Kalma başlıklı dijital sanat eseri, Platon tarafından çekilen bir fotoğrafa dayanarak ihbarcının yüzünün bir görüntüsünü oluşturmak için Ulusal Güvenlik Ajansı’nın kitlesel gözetim faaliyetlerinin yasayı ihlal ettiğini tespit eden dönüm noktası mahkeme kararının sayfalarını kullanıyor. Açık kaynak yazılım kullanılarak yapıldı ve diğer NFT’ler gibi imzalandı ve doğrulandı.

Stay Free’nin açık artırma sonucu, Jack Dorsey’in geçen ay yaptığı ilk tweet’in NFT’si için zaten aşırı miktarda olan parayı (2,9 milyon dolar) çok geride bıraktı. Dorsey gibi, Snowden de müzayedenin gelirlerini cebe indirmeyecek: para, başkan olarak görev yaptığı kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Freedom of the Press Foundation’a gidecek.

NFT’ler veya değiştirilemeyen belirteçler genellikle yaratıcı tarafından imzalanmış ve doğrulanmış fotoğraf, video ve diğer dijital nesnelerin parçalarıdır. Birisi bir NFT satın aldığında, bir blok zincirinde depolanan benzersiz bir kod parçasının sahipliğini alır. NFT’lerin ne olduğuna dair derinlemesine açıklamamızda yazdığımız gibi, “[Y] ou bir dosyayı bin kez çoğaltabilir ve hepsi aynı olur, ancak yalnızca bir NFT’ye bağlı olan gerçek anlaşma olabilir.”

NFT’ler sanatçılara ve yaratıcılara yardımcı olabilirken, giderek daha fazla insan çevresel etkileri hakkında endişelerini dile getirmeye başladı. Bir sanatçı, çalışmalarını bir NFT yapabilmek için bir blok zincirine “sığdırdığında”, çok fazla bilgi işlem gücü ve enerjisi kullanan bir işlem başlatır. Basın Özgürlüğü, Snowden’in NFT’sinin ayak izine eşdeğer karbon denkleştirmeleri satın almaya yemin ediyor ve “bu süreçle ilgili ayrıntıları yakında paylaşacak.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Edward Snowden’ın NFT’si Hayır İşleri İçin Açık Artırmada Satıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Bilim İnsanlarına Göre Küresel Isınma Ciddi Boyutlara Ulaşıyor

Bilim İnsanlarına Göre Küresel Isınma Ciddi Boyutlara Ulaşıyor: Isı bir katil – ve iklim değişikliği …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör