İlk Kez Bir Ev Gerçekten NFT Oldu

blank
İlk Kez Bir Ev Gerçekten NFT Oldu

İçerik: İlk Kez Bir Ev Gerçekten NFT Oldu

İlk Kez Bir Ev Gerçekten NFT Oldu. Shane Dulgeroff adlı bir emlak komisyoncusu, NFT heyecanından yararlanmaya karar verdi. Kaliforniya, Thousand Oaks’da 221 Dryden Street adresinde bir evi ve evin saykodelik aromalı bir NFT’siyle birlikte satıyor.

Sanat eseri ve ev, minimum 48 ETH veya neredeyse 117.000 $ teklifle OpenSea’da açık artırmaya çıkarıldı. Henüz kimse teklif vermedi ve müzayede yedi gün içinde kapanıyor. Emlak platformu Zillow’a göre ev daha önce 746.000 dolardan satılmıştı.

NFT NEDİR?
NFT’ler, benzersiz dijital öğelerin sahipliğini satın almanıza ve satmanıza ve blok zincirini kullanarak bunlara kimin sahip olduğunu takip etmenize olanak tanır. NFT “değiştirilemez jeton” anlamına gelir ve teknik olarak çizimler, animasyonlu GIF’ler, şarkılar veya video oyunlarındaki öğeler dahil olmak üzere dijital her şeyi içerebilir. Bir NFT, gerçek hayattaki bir tablo gibi türünün tek örneği veya ticaret kartları gibi birçok kopyasının bir kopyası olabilir, ancak blok zinciri, dosyanın kimin elinde olduğunu izler.

NFT’ler son zamanlarda manşetlere taşınıyor, bazıları milyonlarca dolara satıyor, Nyan Cat gibi yüksek profilli memler ve açık artırmaya konulan “onunla anlaşma” güneş gözlükleri. Ayrıca NFT’lerin muazzam elektrik kullanımı ve çevresel etkileri hakkında da birçok tartışma var.

Dulgeroff, Fast Company’ye “Bu, bir evi satmak için böyle bir platformu kullanmamızın önemi olduğundan, sanatın önemi hakkında daha az şey var” dedi. “Sanatın taşıyacağı önem, dijital cüzdanınızda sonsuza kadar herhangi bir kripto platformu aracılığıyla yapılan ilk evi satın aldığınızın canlı kanıtı olarak saklanacak. Demek gerçek değer burada. “

NFT’ler genellikle dijital ürünleri desteklemek için kullanılır – örneğin: sanat, müzik ve ticaret kartları. Şu anda bunun nasıl işleyebileceğini veya vergilerin ne olacağını açıklayan bir yasa yok. Dulgeroff, Fast Company’ye “Hukuki tarafında, vergi tarafında, transfer tarafında her şeyin doğru yapıldığından emin olmak için gerçekten ilginç bir süreç” dedi. Belki de bu, teklif eksikliğini açıklıyor – kimse vergi tahsildarlarıyla başını belaya sokmak istemiyor.

Evle birlikte gelen sanat eseri Kii Arens tarafından tasarlandı. Bu tek Arens NFT değil; Yusaku Maezawa’nın uzay görevinden esinlenerek yaptığı pop-art şekerlemeleri de satışa sunuldu. Japon milyarder Maezawa, 2018’de sanatçılarla Ay’a gitmeyi planladığını duyurdu. Arens, NFT setinin ilhamını açıklamak için, “Dünyadan herhangi bir insanın sahip olduğundan daha uzağa giderken o uzay gemisinde olmak istiyorum” diye yazdı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İlk Kez Bir Ev Gerçekten NFT Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör