NASA, 19 Nisan’da Mars Helikopterini Uçurmaya Çalışacak

blank
NASA, 19 Nisan'da Mars Helikopterini Uçurmaya Çalışacak

İçerik: NASA, 19 Nisan’da Mars Helikopterini Uçurmaya Çalışacak

NASA, 19 Nisan’da Mars Helikopterini Uçurmaya Çalışacak:

Bir hata düzeltmesinin gecikmeye yol açmasının ardından NASA, Mars helikopteri için nihayet yeni bir uçuş tarihi aldı. Uzay ajansı şimdi Ingenuity’yi 19 Nisan saat 03: 30’da Doğu’da uçmayı bekliyor. Yine de takip etmek için bütün gece ayakta kalma konusunda endişelenmeyin. Veri indirmeyi kapsayan bir canlı yayın, her şey yolunda giderse Doğu’da 6: 15’e kadar başlamaz ve uçuş sonrası brifing, Doğu’ya kadar 2: 00’a kadar planlanmaz.

Görev ekibi başlangıçta Ingenuity’yi 11 Nisan’da uçurmayı ummuştu, ancak 9 Nisan’daki bir komut dizisi sorunu, uçağı geri püskürtmesine neden oldu. NASA, helikopter için bir spin testini kısa süre önce tamamladı.

Uçuş, yalnızca uçağın ilk etapta uçabildiğini doğrulamak için 30 saniyelik bir hover olacaktır. Mars yüzeyinde dolaştığını görmek için dört ardıl uçuşa kadar beklemeniz gerekecek. Öyle bile olsa, her şey plana göre giderse, tarihi bir anı temsil edecek. Sonuç olarak NASA’nın temkinli olması şaşırtıcı değil – bu göreve küçük bir dronun kaderi dışında çok şey var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA, 19 Nisan’da Mars Helikopterini Uçurmaya Çalışacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Parlak Uydular Ve Uzay Çöpü, Evreni Görmemizi Engelliyor

Parlak Uydular Ve Uzay Çöpü, Evreni Görmemizi Engelliyor. Parlak uydular ve Dünya’nın yörüngesinde dönen uzay …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör