Nintendo, Telif Hakları İçin Bowser’a dava açtı

blank
Nintendo, Telif Hakları İçin Bowser'a dava açtı

İçerik: Nintendo, Telif Hakları İçin Bowser’a dava açtı

Nintendo, Telif Hakları İçin Bowser’a dava açtı. Nintendo, Bowsers’a karşı düşmanlığını (her Bowser olmasa da) bir adım öteye taşıyor. Polygon, Nintendo’nun Switch hackleme grubu Team Xecuter’ın lideri Gary Bowser’a hack yapma ve satma yoluyla telif hakkını ihlal ettiği iddiasıyla dava açtığını öğrendi. Kolluk kuvvetleri sonbaharda zaten Bowser’ı tutuklamıştı, ancak şirket davanın lideri hem telif hakkı ihlali hem de iki kaçakçılık suçundan cezalandıracağını umuyordu.

Davanın büyük bir kısmı, bildirildiğine göre Bowser’ın bir “uluslararası korsan çemberi” yürütmesine ve Switch odaklı hackleme araçları SX Core, SX Lite ve SX Pro’yu dağıtmasına odaklanıyor. Bazı eleştirmenler bootleg’lerin oyunları korumak için yararlı olduğunu iddia ederken, Team Xecuter SX paketini kar için satıyor – bu da şansını düşürüyor.

Başarılı olursa, Nintendo, Bowser’ın faaliyetlerini durduracak ve trafiğe eklenen her cihaz için 2.500 ABD Doları artı telif hakkı ihlali başına 150.000 ABD Doları tutarında hasar alacaktır. Mali cezaların, Xecuter ekibini faaliyette kalsa bile etkisiz hale getireceğini söylemek güvenlidir.

Dava, Nintendo’nun korsanlıklara ve korsanlığı mümkün kılacak diğer araçlara karşı koyma geçmişini yansıtıyor. Şirketin bu kadar agresif olması hiç de şaşırtıcı değil. Satış başarıları genellikle Mario veya Zelda gibi franchise’lardaki en son oyunlara bağlı olduğundan Nintendo, Microsoft ve Sony gibi rakiplerinden daha fazla yazılım satışına bağımlıdır. Korsanlığın Nintendo’nun alt çizgisine ne kadar çok zarar vermiş olursa olsun, bu gibi davalar duruşunu netleştirir ve kaçakçıları caydırabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nintendo, Telif Hakları İçin Bowser’a dava açtı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

God of War: Ragnarök Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi

God of War: Ragnarök Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi: PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst Çarşamba günü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör