Roblox, Yaş Sınırlamaları İçin Değerlendirme Sistemi Yapacak

blank
Roblox, Yaş Sınırlamaları İçin Değerlendirme Sistemi Yapacak

İçerik: Roblox, Yaş Sınırlamaları İçin Değerlendirme Sistemi Yapacak

Roblox, Yaş Sınırlamaları İçin Değerlendirme Sistemi Yapacak. Sanal oyun platformu Roblox, oyunlar ve kullanımı daha kolay ebeveyn kontrolleri için içerik derecelendirmeleri geliştiriyor, şirketin gizlilik şefi Remy Malan The Wall Street Journal’a söyledi. Roblox’un günlük 30 milyondan fazla kullanıcısı olan hedef kitlesinin yarısı 13 yaşın altındaki çocuklardır, ancak platform zaman zaman müstehcen içerik barındırmakta zorlandı. WSJ’ye göre, yaşa uygun olmayan oyunlar bazen çocukların “sizin için önerilenler” listelerinde gösteriliyor.

Platformun mevcut sistemi çocukları belirli oyunlarla sınırlıyor, ancak yeni sistemde ebeveynler çocukların belirli bir oyunda neler bulabilecekleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olacak; siz bir oyun oynayana kadar, içinde müstehcen veya uygunsuz içeriğin bulunabileceği her zaman net değildir.

Malan, yeni derecelendirme sisteminin ne zaman kullanılabilir olacağını belirtmedi, ancak Roblox’un güvenlik için oyunları izleyen 2.300’den fazla kişiden oluşan bir ekibi olduğunu ve insan moderatörleri ve yapay zekanın bir karışımını kullandığını söyledi.

2006 yılında piyasaya sürülen Roblox, salgın sırasında çok popüler oldu ve sosyal açıdan mesafeli çocuklara çevrimiçi olarak toplanabilecekleri bir sosyal alan sağladı. Şirket, 2020’nin ilk dokuz ayında 588,7 milyon dolarlık gelir bildirdi, bu 2019’un aynı dönemine göre yüzde 68 arttı. Roblox, Mart ayında doğrudan listeleme yoluyla halka açıldı ve prospektüsünde kullanıcılarının günde ortalama 2,6 saat harcadıklarını söyledi. geçen yıl platformda.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Roblox, Yaş Sınırlamaları İçin Değerlendirme Sistemi Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

God of War: Ragnarök Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi

God of War: Ragnarök Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi: PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst Çarşamba günü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör