Washington Yeni Benzinli Araba Satışlarını Yasaklamayı Oyladı

blank
Washington Yeni Benzinli Araba Satışlarını Yasaklamayı Oyladı.

İçerik: Washington Yeni Benzinli Araba Satışlarını Yasaklamayı Oyladı

Washington Yeni Benzinli Araba Satışlarını Yasaklamayı Oyladı. California ve Massachusetts, 2035 yılına kadar benzinli araba satışlarını yasaklayan siparişler şimdi nispeten ihtiyatlı görünüyor. Washington eyaleti Meclisi ve Senatosu’nun, 2030 model yılından itibaren yeni benzinli araba satışlarını sona erdirecek bir yasa değişikliği olan Temiz Arabalar 2030’a oy verdiğini bildirdi – bundan sonra elektrikli araçlar tek seçeneğiniz olacak. Buna, diğer eyaletlerde satın alınan ve devlete ithal edilen araçlar da dahildir.

Girişim, ancak eyaletin ulaşım altyapısını finanse etmek için seyahat edilen miller üzerinden bir vergiyi onaylaması durumunda devreye girecek. Vali Jay Inslee, biz bunu yazarken tasarıyı henüz imzalamadı.

Bir imza, Washington’un gazlı araba satışlarını yasaklamak için diğer eyaletleri mağlup etmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bir yönetim emri yerine bir oylama yoluyla bir yasağı başlatan ilk kişi olmasını sağlar. Bu, gelecekteki valilerin yasağı tersine çevirmesini veya yumuşatmasını zorlaştırır.

Bazı otomobil markaları için baş ağrısı yaratabilir. Ford, Mini, Volvo ve diğerleri 2030 yılına kadar serilerinin çoğu veya tümü için elektrikli gitmeyi planlıyor, ancak GM yalnızca 2035’e kadar EV’ye geçmeyi beklemiyor. Washington’un önlemi GM ve diğerlerini bazı dizilişlerini kesmeye zorlayabilir devlet, içten motorlu araçlar bile bu noktada azınlıkta kalıyor. Yine de, otomobil şirketlerine elektrifikasyonlarını hızlandırmaları için bir teşvik verebilir ve diğer eyaletlerdeki elektrikli araç geçişlerini bilgilendirebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Washington Yeni Benzinli Araba Satışlarını Yasaklamayı Oyladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Kia 2021 Niro EV, Uygun Fiyatlara Teknik Avantajlar Sunuyor

Kia 2021 Niro EV, Uygun Fiyatlara Teknik Avantajlar Sunuyor: Otomobil üreticileri, özellikle teknoloji yüklü elektrikli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör