Bir Polis Baskınında 3D Baskı İle Üretilmiş Silahlar Bulundu

blank
Bir Polis Baskınında 3D Baskı İle Üretilmiş Silahlar Bulundu

İçerik: Bir Polis Baskınında 3D Baskı İle Üretilmiş Silahlar Bulundu

Bir Polis Baskınında 3D Baskı İle Üretilmiş Silahlar Bulundu:

Polisin Pazar günü yaptığı açıklamaya göre, polisin Pazar günü yaptığı açıklamada, bir İspanyol fabrikasında ele geçirilen cephanelikler arasında bir kopya saldırı tüfeği, küçük silahlar, birkaç silah namlusu, iki tencere ve bir pala yer aldı.

Memurlar, İspanya’nın Kanarya Adaları’ndaki Santa Cruz de Tenerife’deki yasadışı silah atölyesine baskın düzenledi ve yasadışı silah ve patlayıcı bulundurmakla suçlanan mal sahibini tutukladı.

İspanya Ulusal Polisi yaptığı açıklamada, İspanya’da keşfedilecek bu tür ilk fabrikanın sadece iki dakika içinde silah namlusu üretebilen çalışan 3D baskı ekipmanı içerdiğini söyledi.

Terörizm, kentsel gerilla savaşı ve evde 3 boyutlu yazıcı kullanılarak patlayıcıların nasıl yapılacağına dair kılavuzların yanı sıra beyaz üstünlükçü literatür ve İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman ordusunun sembolü olan bir tabanca kılıfı da vardı.

blank

Açıklamada, polisin TEDAX bomba ekibinden uzman bir köpek ekibinin, patlayıcı yapımında kullanılabilecek kimyasal maddeleri kokladığı belirtildi.

Polis ayrıca dokuz cephane dergisi, iki susturucu, iki tüfek namlusu parçası ve tetik, nişangah ve diğer küçük silah parçalarını yapmak için plastik bir kalıp buldu.

Operasyon geçen yıl 14 Eylül’de gerçekleşti, ancak İspanya’da sık sık olduğu gibi, polis Pazar günü ayrıntıları açıklayana kadar bir hakimin emriyle gizli kaldı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bir Polis Baskınında 3D Baskı İle Üretilmiş Silahlar Bulundu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör