Google, UNESCO Dünya Mirası Listesine Sanal Turlar Sunuyor

blank
Google, UNESCO Dünya Mirası Listesine Sanal Turlar Sunuyor

İçerik: Google, UNESCO Dünya Mirası Listesine Sanal Turlar Sunuyor

Google, UNESCO Dünya Mirası Listesine Sanal Turlar Sunuyor:

COVID-19’un yayılmasını engellemeye yönelik kısıtlamaların ortasında seyahat çoğumuz için hala geçerli değil. Yine de, evinizin güvenliğinden dünyanın bazı kültürel simge yapılarını ve en önemli doğal güzellikleri keşfetmenin bazı yolları vardır. Seçeneklerden biri, pek çok UNESCO Dünya Mirası sitesini sanal turlar kütüphanesine ekleyen Google Arts & Culture’dır.

UNESCO Dünya Mirasını Keşfedin merkezi aracılığıyla, Fransa kanalları, Kolezyum, Kilimanjaro Dağı ve Güney Kore’deki yanardağlar gibi yerleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca Rio de Janeiro’nun anında tanınan manzarasını görebilir, Tac Mahal’e göz atabilir ve Meksika’da neredeyse balinalarla yüzebilirsiniz.

Bu siteleri bizzat ziyaret ettiğinizde, turlar toplu tarihimizle bağlantıda kalmanın yararlı bir yoludur. Eğitimciler için de değerli kaynakları kanıtlayarak, öğrencilere doğal ve kültürel miras hakkında bilgi vermelerine yardımcı olabilirler. Turlar, Yosemite Ulusal Parkı, kuzey İspanya’daki eski hac yolları ve Büyük Giza Piramitleri hakkında bilgiler içerir.

Dünya Mirası alanları, birçok büyük müze sergileri, elektronik müzik tarihi ve artırılmış gerçeklik galerileri dahil olmak üzere Google Arts & Culture’daki önemli kültürel mihenk taşlarından oluşan bir lige katılır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, UNESCO Dünya Mirası Listesine Sanal Turlar Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör