HAVELSAN Keskin Nişancı Simülatörü Hizmete Giriyor

blank
HAVELSAN Keskin Nişancı Simülatörü Hizmete Giriyor

İçerik: HAVELSAN Keskin Nişancı Simülatörü Hizmete Giriyor

HAVELSAN tarafından keskin nişancı eğitimi için en yüksek hassasiyetle geliştirilen keskin nişancı simülatörü; İlk olarak Isparta Dağ Komando Okulu’nda hizmete girdi.

Yüksek teknoloji simülatörleri alanında uzman olan HAVELSAN, Türk komandolarının eğitimi için keskin nişancı simülatörü geliştirdi. Söz konusu simülatörün ilk kez Isparta Dağ Komando Okulu’nda hizmete gireceği HAVELSAN tarafından açıklandı.

Keskin nişancı simülatörü sayesinde;

  • Gerçek silahlar ve dürbünler kullanarak sınıf ortamında eğitim
  • Operasyon alanında karşılaşılan durumlar dahil tüm kullanıcı taleplerini senaryolara ekleyerek gerçekçi senaryolar oluşturmak
  • Değişken arazi, hava ve rüzgar, gündüz ve mesafe koşullarında eğitim
  • MilDot veya diğer kapsamlar ile mesafe tahmini, balistik ve rüzgar düzeltme eğitimleri
  • Güvenli ve kontrollü bir ortamda eğitim fırsatı
    sağlanması planlanmaktadır.

HAVELSAN Keskin Nişancı Simülatörü
İlk kez Sniper eğitimini alacak personelin gerçek mühimmat kullanmadan önce bir eğitim ortamında nişan alma tekniklerini uygulaması gerekmektedir. Eğitimler cephane kullanılmadan sınıfta verilebilir ancak bu yöntemler gerçek bir atış hissi sağlamaz ve dürbün kullanımında deneyim kazanılamaz. Keskin nişancıların gerekli yetenekleri kazanmaları için en az 1 km² menzillerinde gerçek mermi atmaları gerekir. Bu da ilgili eğitimin pahalı olmasına ve atış poligonlarında kapsamlı güvenlik önlemlerinin alınmasına neden olur.

HAVELSAN, keskin nişancıların gerçekçi eğitim senaryoları ile güvenli bir ortamda gerçekçi atış hissi ve dürbün kullanım deneyimi kazanmalarını sağlayacak HAVELSAN Keskin Nişancı Simülatörünü geliştirdi. Keskin Nişancı Simülatörü; Kullanıcıların kısa sürede, tekrarlanabilir ve güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlar. Aynı zamanda planlama ve görev hazırlığını artıran uygun maliyetli bir çözümdür.

HAVELSAN Keskin Nişancı Eğitim Simülatörü, birçok silahlı kuvvetin (ordu, jandarma, polis) uzun mesafeli eğitim ihtiyacını karşılamak için 3-12x 50mm keskin nişancı dürbünü kullanılarak geliştirilmiştir. Dürbünlere takılan mikro ekran ile keskin nişancının çekim sırasında kullanacağı yüksek çözünürlüklü ve odak seviyeli görüntü gerçekçi bir şekilde oluşturulur ve çekim sağlanır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: HAVELSAN Keskin Nişancı Simülatörü Hizmete Giriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKINCI TİHA PT-3 Orta İrtifa Testini Başarıyla Tamamladı

AKINCI TİHA PT-3 Orta İrtifa Testini Başarıyla Tamamladı: Baykar Savunma tarafından yerel ve milli olarak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör