Reddit, Clubhouse Tarzı Sesli Sohbet Odalarını Açıkladı

blank
Reddit, Clubhouse Tarzı Sesli Sohbet Odalarını Açıkladı

İçerik: Reddit, Clubhouse Tarzı Sesli Sohbet Odalarını Açıkladı

Reddit, Clubhouse Tarzı Sesli Sohbet Odalarını Açıkladı:

Reddit, Clubhouse’un geçen yıl kadar popüler hale getirdiği sesli sohbetlere geçmek için en son büyük sosyal medya hizmetidir. Subreddit moderatörleri artık Reddit Talk’a erişim için başvurabilir ve şirket yakında onları denemeye davet etmeye başlayacaktır. Reddit, odaların “Sorular ve Cevaplar, AMA’lar [Bana Her Şeyi Sor oturumları], dersler, spor-radyo tarzı tartışmalar, topluluk geri bildirim oturumları” veya sadece takılmak için kullanılabileceğini öne sürüyor.

Başlangıçta, yalnızca alt düzenleme moderatörleri bir tartışma başlatabilir, ancak diğer konuşmacıları kendileriyle birlikte ev sahipliği yapmaya davet edebilirler. Herhangi bir Reddit kullanıcısı iOS ve Android üzerinden dinleyebilir. Toplantı sahipleri, kullanıcıları atabilecek ve yeniden konuşmalara girmelerini engelleyebilecek.

Dinleyiciler, emoji ile tepki vererek tartışmalarla etkileşime girebilirler. Eklemek istedikleri bir şey varsa, sanal bir el kaldırabilir ve bir toplantı sahibi onları konuşmaya davet edebilir. Toplantı sahipleri, elini kaldıran her kullanıcının ne kadar karması olduğunu görebilecekler.

blank

Reddit, katılma özelliğine “mümkün olan en iyi moderasyon deneyimini” vermek için toplulukla birlikte çalışacağını söylüyor. Kulüp binası eleştirmenleri, bu uygulamada zorbalık, ırkçılık, taciz ve anti-Semitizm örnekleri olduğunu söylüyor.

Bazı erken ekran görüntülerine göre, Reddit Talk, Clubhouse’un daha renkli bir versiyonu gibi görünüyor. Clubhouse, gerçek kimliklerini ve fotoğraflarını kullanan kişilerle ilgili olsa da, Reddit Talk kullanıcıları takma adlar ve avatarları kullanabilecek.

Bu özellik, kullanıcılara platformun geleneksel metin dizilerinin ötesinde birbirleriyle iletişim kurmanın başka bir yolunu verecektir. Ayrıca resimlerden, videolardan, sohbetlerden ve canlı yayınlardan da yararlanabilirler.

Diğer birçok büyük platformun kendi sesli sohbet odaları sürümleri üzerinde çalıştığı göz önüne alındığında, Reddit’ten şaşırtıcı olmayan bir hareket. Clubhouse ile birlikte (şirkete 4 milyar dolar değerinde olduğu bildirilen başka bir finansman turunu kapattı), Twitter, Spotify, Discord, Slack ve LinkedIn bu tür özelliklere sahip. Facebook, karışıma video ekleyen bir uygulamayı test ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Reddit, Clubhouse Tarzı Sesli Sohbet Odalarını Açıkladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör