Sony, PS3 ve Vita Oyunlarını Satmaya Devam Edecek

blank
Sony, PS3 ve Vita Oyunlarını Satmaya Devam Edecek

İçerik: Sony, PS3 ve Vita Oyunlarını Satmaya Devam Edecek

Sony, PS3 ve Vita oyunlarını Satmaya Devam Edecek:

Sony, bu yaz PS3 ve PS Vita’daki PlayStation Store’u kapatma kararını geri aldı. Öngörülebilir gelecek için bu konsollardaki dijital vitrin üzerinden oyun satın alabileceksiniz. Ancak şirket, PSP mağazasını 2 Temmuz’da kapatacak. Bu tarihten sonra, daha önce satın aldığınız tüm PSP oyunlarını indirmeye devam edebileceksiniz.

Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su Jim Ryan, bir blog gönderisinde, planlanan PS3 ve Vita mağaza kapanışları hakkında daha fazla düşündükten sonra, “Burada yanlış bir karar verdiğimiz açık. Bu yüzden bugün, olacağımızı söylemekten mutluluk duyuyorum. PlayStation Store’u PS3 ve PS Vita cihazları için çalışır durumda tutmak. “

Ryan, Sony’nin başlangıçta, kullanıcılarının çoğunun şu anda PlayStation 4 ve PS5 gibi oyun oynadığı platformlara daha fazla odaklanma dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle bu çağrıyı yaptığını söyledi. Ayrıca eski sistemler için “ticaret desteği zorlukları” ndan bahsetti.

Ryan, “Artık çoğunuzun, öngörülebilir bir gelecekte PS3 ve PS Vita’da klasik oyunları satın almaya devam edebilme konusunda inanılmaz derecede tutkulu olduğunuzu görüyoruz, bu yüzden operasyonlara devam etmek için bir çözüm bulabildiğimize sevindim,” diye ekledi.

PS3 ve Vita’daki PlayStation Store’u kapatma hamlesi birçok hayranın tepkisiyle karşılandı. PlayStation Now’da olmadıkları veya PS4’te yeniden piyasaya sürülmedikleri sürece birçok PS3 veya Vita oyununu PS4 veya PS5’te oynamak imkansızdır. Bu, mağazalar kaldırılırsa birçok oyunun artık hiçbir yerden satın alınamayacağı endişelerine yol açtı. Sony’nin kararı, mağaza kapanmadan önce oyunları bitirmek için acele eden ya da projeleri tamamen terk eden Vita geliştiricileri için de bir sürpriz oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, PS3 ve Vita Oyunlarını Satmaya Devam Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tony Hawk Pro Skater 25 Haziran’da Nintendo Switch’e Geliyor

Tony Hawk Pro Skater 25 Haziran’da Nintendo Switch’e Geliyor:Tony Hawk’un Pro Skater 1 ve 2’si, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör