Telegram’a Bazı Yeni Özellikler Geldi

blank
Telegram'a Bazı Yeni Özellikler Geldi

İçerik: Telegram’a Bazı Yeni Özellikler Geldi

Telegram’a Bazı Yeni Özellikler Geldi:

Telegram WebZ ve WebK Web uygulamaları, neredeyse aynı özelliklerle, ancak tasarımda birkaç farklılık ile piyasaya sürüldü. Telegram, iç rekabete inandığını ve bu nedenle Web uygulamasının iki farklı sürümünü başlattığını söylüyor. Her iki yeni uygulama da şirkete göre mobil ve masaüstü cihazlarda eşit derecede iyi çalışıyor. Bu uygulamalar modern görünür ve animasyonlar, karanlık mod ve çıkartmalar gibi özelliklerle birlikte gelir.

Hem Telegram WebZ hem de Telegram WebK, şirketin web sitesinde “Web Uygulamaları” alt başlığı altında listelenmiştir. Bu uygulamaları kullanmak için akıllı telefonunuzda Telegram mobil uygulamasının yüklü olması gerekir. Bu uygulamalardan herhangi birine giriş yapmak için telefon numaranızı girdiğinizde, Telegram mobil uygulamasında kodu içeren bir mesaj alacaksınız. Diğer seçenek, QR kodunu tarayarak oturum açmaktır – tıpkı WhatsApp’ta yapıldığı gibi. Uygulamalar ilk olarak DroidMaze tarafından tespit edildi.

Her iki uygulama da hareketli etiketleri, karanlık modu, sohbet klasörlerini ve daha fazlasını destekler. Telegram, Sürüm Z ve Sürüm K’nin “henüz desteklenmeyen veya tam olarak uygulanmayan temel özelliklere” sahip olduğunu, ancak kullanıcıların geri bildirim gönderebileceğini söylüyor.

Tasarımları söz konusu olduğunda, her iki uygulama da oldukça benzer görünüyor ve Telegram tarafından yayınlanan bir gönderiye göre “günlük Telegram kullanımınız için ihtiyaç duyduğunuz özelliklerin çoğunu destekliyor”. Telegram WebZ uygulamasının bildirimleri etkinleştirmek için bir zil simgesi yoktur, ancak renkli bir arka planı vardır. Telegram WebK ise adres çubuğunda hızlı bir kurulum kısayolu sunar.

Telegram, WhatsApp bu yılın başlarında gizlilik koşullarında bir değişiklik yaptığını açıkladığında, yeni kullanıcılar dalgalanması yaşayan alternatif uygulamalardan biriydi. Telegram’ın Rusya doğumlu kurucusu Pavel Durov’a göre, şifreli mesajlaşma uygulaması üç günde 25 milyon yeni kullanıcı kaydetti.

SensorTower tarafından yayınlanan daha önceki bir raporda, Telegram’ın Ocak ayında en çok indirilen uygulama haline geldiğini ve WhatsApp’ın sıralamada beşinci sıraya düştüğünü söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Telegram’a Bazı Yeni Özellikler Geldi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör