Toyota Geleceği, bZ4X Concept ile Yansıtıyor

blank
Toyota Geleceği, bZ4X Concept ile Yansıtıyor

İçerik: Toyota Geleceği, bZ4X Concept ile Yansıtıyor

Toyota Geleceği, bZ4X Concept ile Yansıtıyor:

Toyota, Şangay Otomobil Fuarı’nda yaklaşan elektrikli Toyota bZ4X’in konsept versiyonunu sergiledi. Öngörülen bu yeni konsept, sıfır emisyonlu bataryalı elektrikli araçlar serisinin ilki olarak öne çıkıyor. Toyota bZ (Sıfırın Ötesinde) yeni ürün yelpazesiyle küresel olarak yeni elektrikli araçları tanıtacak.

Bu yeni ürün yelpazesinin ilki ve dört tekerlekten çekiş sistemine (AWD) sahip orta boy SUV modeli Toyota bZ4X Concept, Toyota’nın sadece bir otomobil şirketinden üretim yapan bir şirkete geçiş yolunun önemli bir parçası olarak öne çıkıyor. herkes için hareketlilik. Konseptteki ‘bZ’ kısaltması, ‘Sıfırın Ötesinde’nin baş harflerini temsil ediyor ve Toyota’nın sıfır emisyonlu ve karbon nötr araçlar üretmenin ötesine geçme başarısı olarak kabul ediliyor. Toyota, bu araçla aynı zamanda topluma, bireylere ve çevreye yeni faydalar sağlamayı da hedefliyor.

Yeni Toyota bZ4X Concept aracı, her şirketin benzersiz becerilerine ve deneyimlerine dayanarak Toyota ve Subaru ile işbirliği içinde geliştirildi. Bu aracın üretim versiyonunun 2022 ortalarında satışa çıkması planlanıyor.

blank

Dinamik ve çok yönlü tasarım
Bir araçtan daha fazlası olan Toyota bZ4X Concept, tüm yolculukları daha konforlu hale getiriyor ve insanların keyif alacağı bir araç yaratmanın yolunu açıyor. Elektrikli araçlardaki insanların yüksek beklentilerini hiçbir noktadan ödün vermeden karşılamak için tasarlanan Toyota bZ4X Concept, dinamizm ve çok yönlülüğü birleştiriyor.

Bir SUV kadar yüksek sürüş pozisyonuna sahipken, aynı zamanda sağlam bir görünüm sunuyor. Aracın gövdesindeki duygulara hitap eden yüzeyler, dikkat çekici bir tarzda bir araya getirildi. Aracın ön tarafında, tanıdık ön ızgara tasarımı terk edilmiş ve “çekiç başlı” formu yerine sensörler, aydınlatma ve aerodinamik parçalar yer alıyor.

Geniş bir D segmenti kadar geniş
Toyota bZ4X Concept, elektrikli araçlar için özel olarak geliştirilmiş yeni e-TNGA modüler platformu üzerine inşa edilmiştir. Uzun dingil mesafesi ve kısa ön-arka çıkıntıları olan geniş bir kabine sahip olan aracın arka bacak mesafesi, büyük bir D segmenti modeline benziyor.

Aracın ön yaşam alanı bir “sürüş modülü” etrafında tasarlanmıştır. Bu, sürücüye doğrudan yola bağlı olma hissi ve önemli bilgiler verir. Alt ön konsol, panoramik bir görünüm ve daha ferah bir atmosfer sağlar. Kontroller, kolay kullanım için orta konsolda toplanmıştır. Dijital sürücü göstergeleri direksiyon simidine yerleştirilmiştir. Böylelikle sürücü yolda en az gözü ile bilgiyi görebilir.

blank

Optimize edilmiş sürüş aralığı
Geliştirme programı, Toyota’nın 20 yılı aşkın süredir araç elektrifikasyonundaki liderliğinin faydaları ve markanın belirleyici kalitesi, dayanıklılığı ve güvenilirliği ile gerçekleştirildi. Bu şekilde, motor, kontrol ünitesi ve akü yönetim sisteminden oluşan elektrik güç ünitesi, sınıfında lider bir verimliliğe ve oldukça rekabetçi bir sürüş aralığına sahiptir. Aracın çevre profili de araç üzerinde bulunan güneş enerjili şarj sistemi ile güçlendirilerek menzil artar.

Toyota tarafından hibrit araçlar ve harici olarak da şarj edilebilen hibrit araçlar için geliştirilen batarya teknolojisinin kapsamlı deneyimi sayesinde, Toyota bZ4X Concept için kullanılan daha büyük, daha güçlü batarya, yüksek güvenilirlik, uzun süreli performans ve sürüş menzilini korumak için geliştirildi. soğuk iklimlerde bile.

Gerçek SUV tarzında yüksek dört tekerlekten çekiş kapasitesi
Toyota bZ4X Concept’teki AWD sistemi, ön ve arka akslardaki elektrik motorları tarafından gerçekleştirilir. Toyota’nın zengin tarihi ve bu alandaki derin tecrübesiyle Toyota bZ4X, dört tekerlekten çekiş sistemi ile öne çıkıyor. Sistem, Toyota bZ4X Concept’e gerçek arazi kabiliyeti sağlarken, aynı zamanda tüm yol koşullarında ekstra güvenlik sağlar.

Yeni teknolojik özelliklerle geliştirilen Toyota bZ4X Concept ile dünyada ilk kez farklı tasarıma sahip bir elektronik direksiyon bağlantı sistemi seri üretilen bir araçta birleştirilecek. Bu teknoloji, sürücüye daha iyi kontrol sağlar ve bozuk yol yüzeylerinde yaşanacak rahatsızlığı ortadan kaldırır. Elektronik sistemle birlikte, geleneksel, dairesel direksiyon simidinin yerini yeni bir direksiyon simidi şekli almıştır. Bu yeni teknoloji, sürücünün dönerken direksiyon simidi ile ellerini çevirme ihtiyacını ortadan kaldırarak otomobile daha fazla eğlence katıyor.

blank

Yeni elektrikli araçlardan daha fazlası “Toyota bZ”
Toyota bZ4X Concept, Toyota’nın sıfırın ötesinde yeni bZ’nin adlandırma kuralını taşıyan ilk modelidir. Toyota, 15 Toyota bZ modeli de dahil olmak üzere 7’ye kadar 2025 pilli elektrikli model sunmayı hedefliyor.

Bu yeni pille çalışan elektrikli araç serisi, insanların mevcut araçlarından herhangi bir rahatsızlık duymadan elektrikli bir araca geçmelerine olanak tanıyor ve elektrikli otomobilin sunabileceği tüm avantajları gösteriyor.

Toyota’nın yeni bZ modelleri, karbon nötr hedeflere ulaşılmasına da katkıda bulunacak. Üretim, dağıtım, kullanım, geri dönüşüm ve son bertaraf dahil olmak üzere aracın tüm yaşam döngüsü boyunca CO2 emisyonunun nötr olması hedeflenmektedir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota Geleceği, bZ4X Concept ile Yansıtıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yenilenen Suzuki GSX-S1000 Eylül’de Türkiye’ye Geliyor!

Yenilenen Suzuki GSX-S1000 Eylül’de Türkiye’ye Geliyor! GSX ailesinin en güçlü üyesi, Suzuki motosiklet ürün gamının …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör