WhatsApp, Bazı Güvenlik Açılarının Düzeltildiğini Söyledi

blank
WhatsApp 24 Saat İçinde Kaybolan Mesajlar Üzerinde Çalışıyor

İçerik: WhatsApp, Bazı Güvenlik Açılarının Düzeltildiğini Söyledi

WhatsApp, Bazı Güvenlik Açılarının Düzeltildiğini Söyledi:

WhatsApp Pazartesi günü, eski yazılımında bulunan iki hatayı ele aldığını ve “bu güvenlik açıklarının kötüye kullanıldığına” inanmak için hiçbir neden olmadığını söyledi. Resmi açıklama, Hindistan’ın siber güvenlik kurumu CERT-In tarafından yayınlanan ve WhatsApp kullanıcılarını uygulamadaki hassas bilgilerin ihlaline yol açabilecek belirli güvenlik açıkları konusunda uyaran yakın tarihli bir danışma belgesinin ardından geldi.

“WhatsApp’ın insanların mesajlarını koruma yöntemlerini iyileştirmek için düzenli olarak güvenlik araştırmacılarıyla çalışıyoruz. Tipik bir yazılım ürünü olduğu gibi, eski yazılımlarda bulunan iki hatayı ele aldık ve bunların kötüye kullanıldığına inanmak için hiçbir nedenimiz yok,” a WhatsApp sözcüsü PTI’ye yaptığı açıklamada.

Sözcü, WhatsApp’ın “güvenli ve emniyetli kaldığını ve uçtan uca şifrelemenin insanların mesajlarını korumaya yönelik olarak çalışmaya devam ettiğini” sözlerine ekledi.

CERT-In veya Hindistan Bilgisayar Acil Durum Müdahale Ekibi tarafından Cumartesi günü yayınlanan “yüksek” önem derecesine sahip bir tavsiye, v2.21.4’ten önce “Android için WhatsApp ve WhatsApp Business’ı içeren yazılımda güvenlik açığının tespit edildiğini” söylemişti. .18 ve iOS için WhatsApp ve WhatsApp Business v2.21.32’den önceki sürümler ”.

Danışma belgesi, “WhatsApp uygulamalarında, uzaktaki bir saldırganın rastgele kod yürütmesine veya hedeflenen bir sistemdeki hassas bilgilere erişmesine izin verebilecek birden fazla güvenlik açığı bildirildi” dedi. Bu danışma belgesi, güvenlik açığı tehdidine karşı koymak için kullanıcıların cihazlarını Google Play mağazasından veya iOS App Store’dan WhatsApp’ın en son sürümüyle güncellemelerini önermişti.

CERT-In, siber saldırılarla mücadele ve Hint siber uzayını korumak için kullanılan federal teknoloji koludur.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp, Bazı Güvenlik Açılarının Düzeltildiğini Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör