Amazon, AR Renk Skalası Olan Bir Kuaför Salonu Açıyor

blank
Amazon, AR Renk Skalası Olan Bir Kuaför Salonu Açıyor

İçerik: Amazon, AR Renk Skalası Olan Bir Kuaför Salonu Açıyor

Amazon, AR Renk Skalası Olan Bir Kuaför Salonu Açıyor. Amazon, kasasız Go mağazalarıyla süpermarket alışverişini yeniden keşfetti ve şimdi e-ticaret devi, teknoloji becerisini kuaförlüğe uyguluyor. Şirket, müşterilerin artırılmış gerçeklik renk çubuğu kullanarak sanal saç renklerini deneyebilecekleri ve ekranlar ve QR kodlarını kullanarak küratörlü güzellik ürünleri satın alabilecekleri 1.500 metrekarelik bir konsept sitesi olan ilk salonunun evi olarak doğu Londra’yı seçti.

AR teknolojisi, müşterilere arduvazın öne bakan kamerasını kullanarak bir dizi farklı renkte nasıl görüneceklerini göstermek için aynaya yerleştirilmiş bir tablete güveniyor. Bu anlamda Amazon’un 2019’da mobil uygulamasında tanıttığı ve kullanıcıların farklı ruj renkleri ile deney yapmasına olanak tanıyan Canlı Mod makyaj özelliğine benziyor. Bu arada, alışveriş deneyimi Amazon’un yeni “göster ve öğren” teknolojisini kullanarak müşterilerin raftaki ürünleri işaret ederek ilgili bilgileri (marka videoları dahil) eşlik eden ekranda görüntülemelerine olanak tanıyor. Daha sonra, Amazon’un İngiltere sitesindeki ürün sayfasını ziyaret etmek için bir QR kodunu tarayarak ürünleri satın alabileceksiniz.

Teknoloji bir yana, salon, yetişkin kesimleri ve bakımları için normalde 50 ila 250 £ (70 ila 350 $) arasında ücret alan Londra merkezli bir butik olan Neville Hair and Beauty’deki profesyonellerden geleneksel stil sunacak. Perakendeci şu anda çalışanları üzerinde konsepti deniyor ve önümüzdeki haftalarda bunu halka açmayı planlıyor.

Amazon’un salonu, şu anda Londra’da faaliyet gösteren üç Amazon Fresh sitesi ile Go mağazalarıyla aynı ödemesiz teknolojiyi sunan İngiltere’deki ilk marketlerinin hemen ardından geliyor. Şimdilik şirket, ek salonlar açmayı planlamadığını söylüyor. Bunun yerine, konsepti yeni teknoloji için bir test alanı ve güzellik ürünleri için bir vitrin olarak görüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon, AR Renk Skalası Olan Bir Kuaför Salonu Açıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor: Geçen ay bir gecikmenin ardından Apple, gelecek hafta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör