Apple, Yeni iMac’lere Touch ID’yi Getiriyor

blank
Apple, Yeni iMac'lere Touch ID'yi Getiriyor

İçerik: Apple, Yeni iMac’lere Touch ID’yi Getiriyor

Apple, Yeni iMac’lere Touch ID’yi Getiriyor. Apple’ın ultra renkli yeni iMac’leri kablosuz Touch ID özelliklerini içerecek. Bu, kullanıcıların iMac’te Apple Pay ile oturum açmasına, profilleri değiştirmesine ve satın alma işlemlerini tamamlamasına olanak tanır. Bu özellik, yeni iMac serisiyle birlikte satılacak olan Magic Keyboard’un belirli sürümlerinde yerleşik olacak.

Touch ID düğmesi, parmak izinizi okumak için basit bir daire ile temsil edilen uyumlu klavyelerin en üst sırasında bulunur. Touch ID, iPhone ve iPad’de zaten mevcut ve bu, şirketin masaüstü serisindeki özelliğin başlangıcı.

Apple iMac 2021 Dokunmatik KimlikApple
Apple, “Magic Keyboard’da kablosuz olarak uygulanan bu klavye üzerinde, M1’de Secure Enclave ile doğrudan iletişim kuran özel bir güvenlik bileşeni kullanıyor ve kullanıcıların parmak izi verilerini uçtan uca korumak için şifreli bir kanal oluşturuyor” diye yazıyor. “İster Mac’lerinin kilidini açıyor ister Apple Pay ile bir satın alma gerçekleştiriyor olsun, kullanıcılar hızlı, kolay ve güvenli bir deneyimin tadını çıkarırlar. Ek olarak, Touch ID Hızlı Kullanıcı Değiştirme ile çalışır, böylece müşteriler sadece bir parmak dokunuşuyla farklı bir kullanıcı profiline geçebilir . “

Apple, biri sayısal tuş takımına sahip, diğeri olmayan (ancak hepsi renk koordineli) olmak üzere, Magic Keyboard’un Touch ID’li iki sürümünü sunuyor. Touch ID’li klavyeleri içeren iMac paketleri 1.500 $ ve 1.700 $ ‘dır, Touch ID’siz paket ise 1.300 $’ dır.

Şirket ayrıca yeni iMac’ler için renk uyumlu bir Magic Mouse ve Magic Trackpad’i piyasaya sürüyor. En yeni iMac’ler 24 inç ekranlara sahiptir ve Apple’ın tescilli M1 çipini içerir. Profil olarak, süper ince olan önceki modelin yaklaşık yarısı boyutundadırlar.Yeni iMac siparişleri 30 Nisan’da başlayacak ve sevkiyatlar Mayıs ayının ikinci yarısında başlayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Yeni iMac’lere Touch ID’yi Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Pixel Artık Night Sight Videoları Çekebilecek

Google Pixel Artık Night Sight Videoları Çekebilecek: Google, geçtiğimiz ay I/O geliştirici konferansında bir dizi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör