Facebook, Kendi Clubhouse Türü Sistemini Geliştiriyor

blank
Facebook, Kendi Clubhouse Türü Sistemini Geliştiriyor

İçerik: Facebook, Kendi Clubhouse Türü Sistemini Geliştiriyor

Facebook, Kendi Clubhouse Türü Sistemini Geliştiriyor. Facebook, önümüzdeki birkaç ay içinde bir dizi ses özelliğini kullanıma sunacağını duyurdu. Bu, insanların canlı sohbetleri dinlemesine ve bunlara katılmasına olanak tanıyan popüler uygulama Clubhouse’un sürümü olan Canlı Ses Odalarını içerir.

Yalnızca ses ağları, salgın sırasında giderek daha popüler hale geldi. Facebook ayrıca, kullanıcıların kısa ses klipleri oluşturup paylaşabilecekleri yeni bir özellik olan Soundbites’i başlatacak.

Özellik, önümüzdeki birkaç ay içinde ilk başta az sayıda içerik oluşturucu ile kullanıma sunulacak. Kullanıcılar, Canlı Ses Odalarında veya Soundbite’larla para kazanabilecekler, ancak bunun herkese açık olup olmayacağı veya yalnızca çok sayıda takipçiye sahip içerik oluşturuculara ayrılıp ayrılmayacağı belli değil.

Facebook ayrıca kullanıcıların podcast’leri doğrudan Facebook uygulamasından dinlemelerine de izin verecek. Facebook patronu Mark Zuckerberg, Pazartesi günü gazeteci Casey Newton ile konuşurken açıklamayı yaptı.

Soundbites, haber akışı aracılığıyla paylaşılacak kısa ses klipleri olacaktır.
Facebook’tan Fidji Simo yaptığı açıklamada, “Ses, yoğun hayatımıza sorunsuz bir şekilde uyuyor, yeni fikirlerden ilham almamıza ve benzer düşünen diğer insanlarla baskı yapmadan konuşmamıza olanak tanıyor.” Dedi.

Facebook’un ses kanallarını nasıl yönetmeyi planladığı belli değil.

Aynı sıralarda Zuckerberg Facebook’un planlarını açıkladı, Reddit Clubhouse versiyonu olan Reddit Talk’u duyurdu.Rekabete aykırı Bay Zuckerberg ve Facebook, ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından rekabete aykırı davranışlarla suçlanıyor.

Geçen yıl, Bay Zuckerberg, Facebook’un “başkalarının yol açtığı özellikleri kesinlikle uyarladığını” söyleyerek rakiplerini kopyaladığını itiraf etti.

Geçen yıl yayınlanan Instagram Reels, TikTok’a benziyor. 2016’da yayınlanan bir özellik olan Instagram Hikayeleri, Snapchat’ın bir kopyası olarak eleştirildi.Eleştirmenler, Big Tech’in küçük şirketlerden aldığı fikirleri “ödünç almasının” rekabeti engelleyebileceğini savunuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Kendi Clubhouse Türü Sistemini Geliştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör