Google, Pac-Man ve Hello Kitty’yi AR Nesnelerine Dönüştürüyor

blank
Google, Pac-Man ve Hello Kitty'yi AR Nesnelerine Dönüştürüyor

İçerik: Google, Pac-Man ve Hello Kitty’yi AR Nesnelerine Dönüştürüyor

Google, Pac-Man ve Hello Kitty’yi AR Nesnelerine Dönüştürüyor. Google, etkileşim kurabileceğiniz artırılmış gerçeklik nesneleri olarak Arama’ya bir dizi ikonik Japonca karakter koyuyor. Teknoloji devi size, Pac-Man ve Hello Kitty dahil olmak üzere anime, video oyunları ve TV şovlarından 14 tanıdık karakteri ortamınıza getirme şansı veriyor. Görünüşe göre, Pac-Man, özellikle Peru’da (bazı nedenlerden dolayı) Google’da en çok aranan animasyon simgesi olmaya devam ediyor. Dünya çapında aramaya yönelik ilgisi, en çok aranan ikinci karakter olan Hello Kitty’yi iki katından fazla artırıyor.

Bu ikisinin yanı sıra, Ultraman, Evangelion ve Gundam robotlarının yanı sıra Little Twin Stars karakterlerini de alanınıza çağırabileceksiniz. Google’ın diğer AR nesneleri gibi, yerleştirdiğiniz gerçek dünya yüzeyine bağlı olarak ölçeklenebilirler. Onlara erişmek için yapmanız gereken tek şey, mobil cihazda Google’da istediğiniz karakter için bir arama sorgusu yapmak, sonuçlarda AR kartını bulmak ve onları alanınızda görmek için “3D olarak Görüntüle” ye hafifçe vurmaktır.

Android cihazlarda, telefon ARCore’u desteklediği sürece, aramayı Google uygulamasında veya herhangi bir Android tarayıcısında yapabilirsiniz. Bu arada Apple kullanıcıları, Pac-Man, Hello Kitty ve diğer karakterleri kendi alanlarındaki Google uygulaması aracılığıyla iOS 11 veya sonraki sürümlere sahip cihazlarda görüntüleyebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Pac-Man ve Hello Kitty’yi AR Nesnelerine Dönüştürüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Polaroid, En Küçük Analog Anlık Kamerasını Çıkardı

Polaroid, En Küçük Analog Anlık Kamerasını Çıkardı. Polaroid, bugüne kadarki en küçük kamerasını ortaya çıkardı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör