İşte Apple’ın Yeni iMac’leri Ve Özellikleri

blank
İşte Apple'ın Yeni iMac'leri Ve Özellikleri

İçerik: İşte Apple’ın Yeni iMac’leri Ve Özellikleri

İşte Apple’ın Yeni iMac’leri Ve Özellikleri. Apple’ın M1 çipi, uzun zamandır beklenen diğer yükseltmelerle birlikte nihayet iMac’lere doğru ilerliyor. En yeni iMac grubu, nihayet bir dizi pastel kılıfla birlikte şirketin masaüstü bilgisayarlarına renkleri geri getiriyor. Apple’ın önceki 21,5 inç bilgisayardan yalnızca biraz daha büyük olduğunu söylediği 24 inçlik bir modelle başlıyorlar. Şık yeni tasarım, 4.5K Retina Ekranlarında çok daha ince çerçevelere ve tamamen düz bir arka kasaya sahiptir. İMac hörgücüne veda edin ve çok daha modern görünümlü hepsi bir arada bilgisayara merhaba deyin.

Diğer yükseltmelerde olduğu gibi, yeni iMac’ler daha büyük görüntü sensörlerine sahip güncellenmiş 1080p FaceTime kameralara sahiptir. Beyaz dengesi, gürültü azaltma ve pozlama ayarlarını idare etmek için M1 işlemci ile birlikte çalışabilecekler. Arka plan gürültüsünü azaltmak için ışın oluşturmayı kullanabilen üç mikrofonun yanı sıra iki bas ünitesi ve küçük bir tweeter içeren daha büyük bir hoparlör kurulumu da vardır.

Bu iMac’ler, 2012 yekpare yenilenmesinden bu yana pek değişmeyen, kesinlikle parti üzerinde sağlam bir tasarım yükseltmesidir. Ancak Apple’ın bu ekran çerçevelerini daha da uzağa itmemesi biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Özellikle ekranın altındaki “çene” 2021’de çirkin görünüyor.

Elbette, bu yeni iMac’leri istemenizin gerçek nedeni M1 çipi. M1 MacBook Air ve MacBook Pro’da gördüğümüz gibi, Apple’ın silikonu Intel’in x86 donanımına göre önemli bir performans artışı sağladı. Güç tüketimi konusunda endişelenmenize gerek olmayan çok daha büyük bir makinede M1’in ne kadar iyi performans gösterdiğini görmek ilginç olacak. Diğer bir avantaj: Çok daha az ısı ve gürültü. Apple, bir çift küçük fan sayesinde yeni iMac’lerin son modellere göre yüzde 50 daha sessiz olduğunu söylüyor.

Doğal olarak Apple, yeni bilgisayarlarının yanında kullanılabilecek renkli yeni Sihirli Klavyeler de sunuyor. Şirketin önceki klavyelerine benziyorlar, ancak artık üst düzey iMac’ler için isteğe bağlı TouchID desteği var. Bu, Apple’ın hepsi bir arada serisi için bir ilk.

Yeni 24 inç iMac, 7 çekirdekli bir GPU ile 1.299 ABD dolarından başlayan fiyatlarla 20 Nisan’da sipariş edilebiliyor (eğitim müşterileri 1.249 dolara satabilir). Daha güçlü 8 çekirdekli GPU, 1.499 dolardan (veya eğitim için 1.399 dolardan) başlıyor. Bu daha pahalı model, temel modelin iki Thunderbolt bağlantı noktasına ek olarak üç USB 3 bağlantı noktası ve bir ethernet jakı içerir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: İşte Apple’ın Yeni iMac’leri Ve Özellikleri

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

2 Güne Kadar Pil Ömrüne Sahip Motorola Defy Piyasaya Sürüldü

2 Güne Kadar Pil Ömrüne Sahip Motorola Defy Piyasaya Sürüldü:Motorola Defy dayanıklı akıllı telefon resmileşti. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör