Sony, Bu Yaz PS3 Ve Vita Oyun Mağazalarını Kapatmayacak

blank
Sony, Bu Yaz PS3 Ve Vita Oyun Mağazalarını Kapatmayacak

İçerik: Sony, Bu Yaz PS3 Ve Vita Oyun Mağazalarını Kapatmayacak

Sony, Bu Yaz PS3 Ve Vita Oyun Mağazalarını Kapatmayacak. Sony, bu yaz PS3 ve PS Vita’daki PlayStation Store’u kapatma kararını geri aldı. Öngörülebilir gelecek için bu konsollardaki dijital vitrin üzerinden oyun satın alabileceksiniz. Ancak şirket, PSP mağazasını 2 Temmuz’da kapatacak. Bu tarihten sonra, daha önce satın aldığınız tüm PSP oyunlarını indirmeye devam edebileceksiniz.

Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su Jim Ryan, bir blog gönderisinde, planlanan PS3 ve Vita mağaza kapanışları hakkında daha fazla düşündükten sonra, “Burada yanlış bir karar verdiğimiz açık. Bu yüzden bugün, olacağımızı söylemekten mutluluk duyuyorum. PlayStation Store’u PS3 ve PS Vita cihazları için çalışır durumda tutmak. “

Ryan, Sony’nin başlangıçta, kullanıcılarının çoğunun şu anda PlayStation 4 ve PS5 gibi oyun oynadığı platformlara daha fazla odaklanma dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle bu çağrıyı yaptığını söyledi. Ayrıca eski sistemler için “ticaret desteği zorlukları” ndan bahsetti.

Ryan, “Artık çoğunuzun, öngörülebilir gelecekte PS3 ve PS Vita’da klasik oyunları satın almaya devam edebilme konusunda inanılmaz derecede tutkulu olduğunuzu görüyoruz, bu yüzden operasyonları sürdürmek için bir çözüm bulabildiğimiz için mutluyum,” diye ekledi.

PS3 ve Vita’daki PlayStation Store’u kapatma hamlesi birçok hayranın tepkisiyle karşılandı. PlayStation Now’da olmadıkları veya PS4’te yeniden piyasaya sürülmedikleri sürece birçok PS3 veya Vita oyununu PS4 veya PS5’te oynamak imkansızdır. Bu, mağazalar kaldırılırsa birçok oyunun artık hiçbir yerden satın alınamayacağı endişelerine yol açtı. Sony’nin kararı, mağaza kapanmadan önce oyunları bitirmek için acele eden veya projeleri tamamen terk eden Vita geliştiricileri için de bir sürpriz oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, Bu Yaz PS3 Ve Vita Oyun Mağazalarını Kapatmayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xbox Cloud Gaming, iOS ve Windows PC’lere Geliyor

Xbox Cloud Gaming, iOS ve Windows PC’lere Geliyor: Bilgisayarınızda veya Apple cihazlarınızda Xbox oyun akışını …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör