Apple’ın AirTag’leri Artık Android ile Çalışacak

blank
Apple’ın AirTag'leri Artık Android ile Çalışacak

İçerik: Apple’ın AirTag’leri Artık Android ile Çalışacak

Apple’ın AirTag’leri Artık Android ile Çalışacak:

Apple’ın AirTag’lerinin dün duyuruda bahsedilmeyen bir özelliği var: Android ile sınırlı bir şekilde çalışacaklar. 9to5Mac’in belirttiği gibi, Apple’ın sitesinde iPhone’unuz elinizin altında değilse AirTag’lerin bir Android cihazla nasıl çalışacağını ayrıntılarıyla anlatan bir destek makalesi var.

AirTag’lerin çalışma şekli, bölgedeki ultra geniş bant ile donatılmış Bluetooth cihazları ve iPhone’lar ile güvenli bir şekilde iletişim kurmaktır. AirTag’ler özel olarak Apple cihazlarıyla çalışırsa, özellikle iPhone’ların Android kadar popüler olmadığı bölgelerde etkinliklerini ciddi şekilde sınırlar.

blank

AirTag’ler, bir Android cihazla kutudan çıktığı gibi çalışmaz, ne de bir iPhone’lu bir Android cihaz yerine bir Android cihazı kullanamazsınız. Bunun yerine, yalnızca NFC ile donatılmış Android cihazlarla çalışır ve yalnızca AirTag’ler Kayıp Modundayken iletişim kurar.

Öncelikle, AirTag’inizin gittiği bir haritada size göstermesi gereken Kayıp Modu’nu etkinleştirmek için iPhone’unuzu kullanmanız gerekecek. Ardından, Android cihazı olan biri kayıp AirTag’inizi bulursa, onu NFC donanımlı telefonuna tutabilir ve sizinle nasıl iletişim kuracağına dair ayrıntıları alabilir. Ayrıntıları yalnızca Kayıp Modu etkinleştirilirse alabilirler, bu da gizlilik endişelerine yardımcı olacaktır.

Android desteği, AirTag’leri çok daha kullanışlı hale getirir, ancak bir Android cihazda eksiksiz bir deneyim istiyorsanız, muhtemelen Tile’ın tekliflerine bir göz atmak isteyeceksiniz. Şirketin hem iOS hem de Android üzerinde çalışması gereken bir AirTag rakibi üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Samsung’un ayrıca kendi AirTag rakibi Galaxy SmartTags var. AirTag’ler ve planlanan Tile teklifi gibi, Galaxy SmartTag’ler de kayıp bir etiket için daha kesin bir konum sağlamak için UWB’yi kullanır. Galaxy SmartTag’ler yalnızca Samsung Galaxy telefonlarla çalışır, ancak AirTags ve Tile etiketinden farklı olarak

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’ın AirTag’leri Artık Android ile Çalışacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

LG’nin Katlanabilir OLED R TV’si ABD’de Satışa Sunuldu

LG’nin Katlanabilir OLED R TV’si ABD’de Satışa Sunuldu: Çarpıcı CES 2019 çıkışından üç yıl sonra, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör