Apple’ın Yeni Etkinliğinde Duyurduğu Her Şey Burada

blank
Apple'ın Yeni Etkinliğinde Duyurduğu Her Şey Burada

İçerik: Apple’ın Yeni Etkinliğinde Duyurduğu Her Şey Burada

Apple’ın Yeni Etkinliğinde Duyurduğu Her Şey Burada:Apple’ın 2021’deki ilk açılış konuşması, şirketin sunduğu hemen hemen her ürün kategorisinde yeni bir şey duyurarak pek çok alanı kapladığını gördü. Sadece yeni bir Mac değil, aynı zamanda güncellenmiş bir iPad Pro ve insanların son birkaç yıldır sabırsızlıkla şirkette duyurmayı beklediği bir ürünle çıktı. Gerçek Apple tarzında, bir avuç başka duyuru da vardı.

iMac

blank

Beklendiği gibi, yeni iMac gösterinin yıldızıydı. Yeni 24 inç iMac, yerini aldığı 21,5 inçlik modelden yalnızca biraz daha büyük ve Apple’ın iPhone 12 ve iPhone 12 mini için duyurduğu yemyeşil yeni mor renk de dahil olmak üzere çeşitli güzel pastel tonlarda geliyor. Yeni tasarım da çok daha şık – yine de eski modelin alametifarikası olan çenesine sahip. Dahili olarak, 24 inç iMac Apple’ın M1 yongasına sahiptir, bu da onu yalnızca x86 öncüllerinden daha güçlü değil, aynı zamanda ısı ve gürültü üretmeye daha az eğilimli kılar. Apple, yeni iMac’lerin önceki modellerinden yüzde 50 daha sessiz olduğunu söylüyor. Belirli modellerde, şirketin masaüstü bilgisayarları için bir ilk olan Touch ID’ye de erişebileceksiniz. Bir diğer önemli yükseltme, yeni bir 1080p FaceTime kameradır. 24 inç iMac serisi, 20 Nisan’da ön sipariş için çıktıklarında 1.299 dolardan başlayacak.

iPad Pro

blank

Apple, 2020 iPad Air ile çıktıktan sonra, iPad Pro’yu garip bir konumda bıraktı. Face ID ve şirketin ProMotion ekran teknolojisi gibi özelliklerin dışında, daha ucuz iPad Air üzerinden iPad Pro satın almak için ikna edici bir neden yoktu. Bir yıldan kısa bir süre sonra, Pro’yu tablet serisinin geri kalanından daha iyi ayırt etmek için güncelliyor. Hem 11 inç hem de 12,9 inç modellerde yeni olan, şirketin M1 çipinin eklenmesidir. Evet, Apple amiral gemisi masaüstü ve dizüstü bilgisayar silikonunu tabletlerinden birine yerleştiriyor. 12.9 inçlik model ayrıca 2.596 yerel karartma bölgesine, 1.000.000: 1 kontrast oranına ve 1.000 nit tam ekran parlaklığına sahip yeni bir mini LED ekrana sahip. Bunlar, yanma gibi şeyler için endişelenmenize gerek kalmayacak bir ekranda OLED benzeri özelliklerdir. Diğer önemli özellikler arasında 5G ve Thunderbolt bağlantısı desteği bulunur. Her iki model de 30 Nisan’da satışa çıkacak ve 11 inçlik versiyon 799 dolardan başlayacak. 12.9 inçlik varyantı istiyorsanız, 1.099 $ ‘dan başlayacak.

AirTags

blank

Apple, iki yıllık söylentiler gibi gelen bir şeyin ardından nihayet uzun süredir beklenen AirTag’lerini açıkladı. 30 Nisan’da satışa çıktıklarında, tek bir fob size 29 $ geri verirken, dörtlü paket 99 $ ‘a mal olacak. İPhone 11 veya iPhone 12 gibi bir U1 yongasına sahip bir Apple telefonunuz olması koşuluyla, birlikte verilen Hassas Bulma aracı, artırılmış gerçeklik yardımıyla sizi kayıp eşyanıza götürür. Bulmaya çalıştığınız şeye yaklaştığınızda, telefonunuz doğru yönü gösterecek görsel istemler görüntüler.

Daha eski iPhone’lara sahip olanlar için, fob bunun yerine Bluetooth üzerinden çalışacaktır. Üzerinde AirTag bulunan bir öğeyi kaybederseniz, Apple’ın Find My ağı size genel konumunu gösterir. Bu durumda, fobu iPhone’unun veya NFC özellikli başka bir cihazın yanına getirdiklerinde, eşyalarınızdan birini aradığınızı bilmesini sağlayacak bir Kayıp Modu’nu etkinleştirebilirsiniz. Tüm ürünlerinde olduğu gibi, Apple da gizliliğe önem veriyor. İstenmeyen etiket algılama ve dönen tanımlayıcılar gibi özelliklerin istenmeyen takibi önleyeceğini iddia ediyor.

Apple TV

blank

Apple TV 4K, Apple’ın Spring Forward etkinliğinde gecikmiş bir güncelleme aldı. Bir önceki modeline çok benzemekle birlikte, dahili olarak şirketin güçlü A12 Bionic özelliğine sahiptir ve daha yüksek kare hızlarında Dolby Vision ile HDR video oynatmasına izin verir. Yeni tvOS özelliği, daha doğru renkler için TV’nizi kalibre etmek üzere bir iPhone kullanmanıza olanak tanır. Hem daha pratik hem de tutması daha rahat görünen yeniden tasarlanmış bir Siri uzaktan kumandasıyla birlikte gelir. İzlediğiniz bir dizide veya filmde belirli bir anı kolayca bulmak için kullanabileceğiniz yeni bir tıklama tekerleğine sahiptir. Apple 4K TV, 30 Nisan’da ön siparişler açıldığında 179 dolardan başlayacak. Yükseltmeyi düşünüyorsanız, yeni uzaktan kumanda kendi başına 59 dolara mal olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’ın Yeni Etkinliğinde Duyurduğu Her Şey Burada

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek. Google, Cuma günü yaptığı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör