Instagram, Nefret Söylemiyle Mücadele Etmek İçin Filtre Ekliyor

blank
Instagram, Nefret Söylemiyle Mücadele Etmek İçin Filtre Ekliyor

İçerik: Instagram, Nefret Söylemiyle Mücadele Etmek İçin Filtre Ekliyor

Instagram, Nefret Söylemiyle Mücadele Etmek İçin Filtre Ekliyor:

Facebook’un Instagram’ı, fotoğraf paylaşım uygulamasında rahatsız edici kelimeleri, cümleleri ve emojileri filtreleyerek kullanıcıların olası kötüye kullanım içeren mesajları görüntülemesini engelleyen bir özellik sunuyor. Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, taciz içeren doğrudan mesajlar için filtre seçeneğinin yanı sıra, kullanıcılar tarafından engellenen kişilerin yeni hesaplar üzerinden atlatıp onlarla iletişim kurmasını zorlaştıracağını söyledi.

Instagram, Facebook’un gençler ve genç yetişkinler arasında ana uygulamasından daha popüler olan platformunda nefret söylemi ve çevrimiçi tacizle mücadele çabalarını sürdürüyor.

Instagram’da gizlilik ayarlarında etkinleştirilebilen filtre, kullanıcılar tarafından mesaj isteklerinde engellemek veya almaktan kaçınmak istedikleri kelimeleri, cümleleri ve emojileri içerecek şekilde özelleştirilebilir.

Instagram, kullanıcıların gizli bir istekler klasöründe sıralanacak mesajları bildirmek, silmek veya açmak için kendi takdirlerini kullanabileceklerini söyledi.

Instagram, gelen kutusunun kendisi için değil, yalnızca doğrudan mesaj istekleri için geçerli olan özelliğin önümüzdeki haftalarda bazı ülkelerde kullanıma sunulacağını söyledi.

Birkaç hafta içinde başlayarak, tüm kullanıcılar, hesaplarını bloke ettikten sonra Instagram’da kendileriyle iletişim kurmalarını tamamen engelleme seçeneğine de sahip olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, Nefret Söylemiyle Mücadele Etmek İçin Filtre Ekliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör