Samsung, Eski Telefonları Ev Aletlerine Dönüştürecek

blank
Samsung, Eski Telefonları Ev Aletlerine Dönüştürecek

İçerik: Samsung, Eski Telefonları Ev Aletlerine Dönüştürecek

Samsung, Eski Telefonları Ev Aletlerine Dönüştürecek:

Yüklü cihaz serileri her yıl yenilenirken, akıllı telefon üreticileri elektronik atığa yaptıkları katkılar nedeniyle artan eleştirilerle karşı karşıya kalıyor. Menzilini yüzde 30 azaltma çabalarının ardından şu anda mağazasında 20’den fazla el cihazı satışa sunulan Samsung, eski telefonları akıllı ev aletlerine dönüştürerek yeniden canlandırmayı umuyor. Geri dönüşüm süreci yeni olmasa da, mevcut cihazların içindeki yeni işlevlere kolay erişim vaat ettiği için şirketin sürdürülebilirlik girişimini alkışladık. Şimdi, Galaxy Evde İleri Dönüşüm programı halka doğru ilerliyor.

Bugünden itibaren Samsung, programın beta sürümünü ABD, İngiltere ve yerel Kore’deki insanlar için açıyor. Diğer akıllı ev deneyleri gibi Samsung, SmartThings uygulamasındaki SmartThings Labs özelliği aracılığıyla Upcycling yazılımını test ediyor. Etkinleştirildiğinde, kullanıcılar eski Galaxy telefonlarını, yeniden tasarlanmış sensörler, geliştirilmiş yapay zeka ve pil optimizasyonu yardımıyla bebek monitörü veya ışık dedektörü olarak kullanabilecekler.

Ses monitörü söz konusu olduğunda, cihaz sizi dinlemeniz için aldığı kayıtlar (bebek ağlaması veya köpek havlaması gibi) konusunda uyarır. Işık sensörü bir odanın parlaklık seviyesini ölçebilir ve oda önceden ayarladığınız standarttan daha karanlık hale gelirse ışıkları veya TV’yi otomatik olarak açabilir. Akıllı ev cihazları uzun süre çalışma eğiliminde olduğundan, Samsung’un yükseltmesi pil kullanımını da en aza indirecek, böylece yorgun eski el cihazınız çalışmaya devam edecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung, Eski Telefonları Ev Aletlerine Dönüştürecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

OnePlus Nord CE 5G’nin Özellikleri Belli Oldu

OnePlus Nord CE 5G’nin Özellikleri Belli Oldu: OnePlus Nord CE 5G sızıntıları, 10 Haziran lansmanından …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör