Toyota’nın İlk Tamamen Elektrikli Aracı 2022’de Yola Çıkacak

blank
Toyota'nın İlk Tamamen Elektrikli Aracı 2022'de Yola Çıkacak

İçerik: Toyota’nın İlk Tamamen Elektrikli Aracı 2022’de Yola Çıkacak

Toyota’nın İlk Tamamen Elektrikli Aracı 2022’de Yola Çıkacak:Şubat ayında Toyota, 2021’in sonunda ABD’de üç elektrikli aracı piyasaya süreceğini duyurdu. Bu üçlünün ikisinin tamamen elektrikli, birinin ise bir plug-in hibrit model olacağını söyledi. Otomobil üreticisi bugün, 2050 yılına kadar karbon nötr hale gelmeye çalışırken daha geniş bir EV vizyonunu detaylandırdı. Özellikle Toyota, 15 yeni tamamen elektrikli model de dahil olmak üzere 2025 sonuna kadar dünya çapında yaklaşık 70 farklı elektrikli otomobil satmayı planladığını söylüyor.

blank

Bunların yaklaşık yarısı, şirketin yeni Beyond Zero markasının altına girecek ve bZ4X SUV Toyota bugün bir şeyler başlatacak. Şu anda sadece bir konsept olmasına rağmen Toyota, Japonya ve Çin’de üretim başladıktan sonra onu hızla yola çıkmaya hazır bir otomobile dönüştürmeyi planlıyor. Şirket, 2022’nin ortalarında bZ4X’i satmaya başlamayı umduğunu ve ABD versiyonu ile ilgili detayların daha sonraki bir tarihte geleceğini umduğunu söylüyor.

blank

Toyota, bZ4X hakkında pek fazla bilgi paylaşmadı. Subaru tarafından ortaklaşa geliştirildiğini ve dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip olacağını ve Toyota’nın yeni pilli elektrikli e-TNGA motorundan yararlanacağını biliyoruz. Ayrıca geniş bir iç mekan için uzun dingil açıklığı çerçevesi de içerecek. Şirket, bZ4X ve diğer Beyond Zero markalı otomobillerin dışında pikap kamyonlarını da elektrikli hale getirmeyi planlıyor. Bu, Ford gibi diğer kamyon üreticilerinin de yapmayı planladığı bir şey.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota’nın İlk Tamamen Elektrikli Aracı 2022’de Yola Çıkacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör