Vücut Destekli Kalkan Taşıma Sistemi Jandarmaya Teslim Edildi

blank
Vücut Destekli Kalkan Taşıma Sistemi Jandarmaya Teslim Edildi

İçerik: Vücut Destekli Kalkan Taşıma Sistemi Jandarmaya Teslim Edildi

Vücut Destekli Kalkan Taşıma Sistemi Jandarmaya Teslim Edildi:

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) projesi kapsamında geliştirilen BALA KTS-14 Gövde Destekli Kalkan Taşıma Sisteminin ilk prototipleri Jandarma Genel Komutanlığına teslim edildi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) projesi kapsamında, Adger Mühendislik tarafından Jandarma envanterinde bulunan mini balistik kalkanı personele ergonomik olarak taşıyabilen özgün iç mekanizmalı biyomekanik sistem geliştirildi. Sistem 14 kg balistik kalkanı dengeli ve ergonomik bir şekilde taşır ve kafa hizasında koruma sağlar. Personelin siperliği daha uzun süre taşımasını sağlayan sistem, hafif tasarımı ile 24 cm hareket kabiliyeti sağlamaktadır. Sistem aynı zamanda atış doğruluğunu ve dayanıklılığını da artırır.

Jandarma Özel Güvenlik Komutanlığı (JÖAK) personelinin desteğiyle Hacettepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilen biyomekanik testlerin başarıyla tamamlanmasının ardından ilk prototipler Jandarma Genel Komutanlığı’na teslim edildi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir de konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Güvenlik güçlerimize sahada hızlı ve kolay kullanım sağlayan sistemler geliştirmeye devam ediyoruz. Balistik kalkanı biyomekanik sistemle daha ergonomik ve etkili hale getiren BALA KTS-14 sisteminin geliştirilmesine katkı sağlayanları tebrik ediyorum.

35 mm HSS Modernizasyonu ve Parçacıklı Mühimmat Projesinde teslimatlar devam ediyor
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 35 mm Hava Savunma Sistemi Modernizasyonu ve Parçacık Mühimmat Projesi kapsamında Aselsan’ın ana yüklenicisi tarafından üretilen Yangın Yönetim Cihazı ve Modernize Çekili Silah sistemlerinin Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildiğini Twitter hesabından duyurdu. devam et.

SSB Prof.Dr.İsmail Demir, Twitter hesabından şunları paylaştı: “Katmanlı hava savunma sistemimizi güçlendiriyoruz. 35 mm Hava Savunma Sistemi Modernizasyonu ve Parçacık Mühimmat Projemiz kapsamında, Yangın Yönetim Cihazı ve Modernize Çekili Silah sistemlerini Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim etmeye devam ediyoruz. ifadelerine yer verdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Vücut Destekli Kalkan Taşıma Sistemi Jandarmaya Teslim Edildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Atak Helikopteri Türk Polis Teşkilatı Envanterine Eklendi

Atak Helikopteri Türk Polis Teşkilatı Envanterine Eklendi: Emniyet Müdürlüğü, envanterine dahil ettiği Atak helikopteri ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör