Çin, Müşteri Şikayetleri Sonrasında Tesla’yı Eleştirdi

blank
Tesla, Çin'de Araç İçi Kameralar İçin Güvenlik Önlemleri Alacak

İçerik: Çin, Müşteri Şikayetleri Sonrasında Tesla’yı Eleştirdi

Çin, Müşteri Şikayetleri Sonrasında Tesla’yı Eleştirdi:

Tesla, Şangay Otomobil Fuarı’nda otomobil üreticisine yönelik protestoyu ve Çin Komünist Partisi’nin popüler marka hakkında sert sözler yayınlamasının ardından Salı günü Çinli müşterilerden özür diledi. Bir protestocunun bu haftanın başlarında gösteride bir sahne oluşturmasının ardından, Çinli hayranlar ve müşteriler yerel sosyal medya kanallarında bir araya geldikten sonra, Wall Street Journal Çarşamba günü, Topluluk Partisi tartılmadan önce bildirdi.

Rapora göre, hükümetin Merkezi Siyasi ve Hukuki İşler Komisyonu, Tesla’yı kibirli davranışları nedeniyle eleştirdi ve şirketi arızalı araba satmakla suçladı. Tepkiyi ateşleyen protestocu, Tesla Model 3’teki arızalı frenlerin bir kazaya neden olduğunu ve ebeveynlerini hastanede kalmayı gerektiren yaralarla terk ettiğini söyledi. Tesla’nın bir ay önce olayın meydana geldiği sırada karşı koyduğu bildirildi ve bir polis raporuna dayanarak sürücünün kaza anında hız yaptığını söyledi. Tesla, yorum taleplerini karşılamak için bir halkla ilişkiler departmanı işletmemektedir.

Komünist Parti, Çin’in WeChat platformunda Tesla’nın “Çinli müşterilerinin işkencesine göğüs germek zorunda olduğunu” söyledi. Tesla, Weibo sosyal medya sitesinde “Araç sahibinin sorununu zamanında çözemediğimiz için özür dileriz” diyerek, müşteri memnuniyeti odaklı yeni bir departman oluşturacağını ekledi. Göstericinin özel sorununa değinmese de, otomobil üreticisi tüm yerel soruşturmalarda işbirliği yaptığını ve hükümetin tüm kararlarını takip ettiğini söyledi.

Tesla, eyalet hükümeti Tesla EV’leri çeşitli askeri alanlardan ve hükümet binalarından yasakladıktan sonra, son zamanlarda ülkede ayrı gizlilik endişeleri nedeniyle ateş altında kaldı. Ülke, arabaların kameralarının ve sensörlerinin, sürücüyü gözetlemek ve aracın nereye gittiğini kaydetmek için bir kişinin konumunu takip edebileceğinden endişe duymaya devam ediyor. CEO Elon Musk, müşterilere otomobillerin kesinlikle sahiplerine casusluk yapmadığı ve Çin’de söz konusu kameraların açılmadığı konusunda güvence verdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Müşteri Şikayetleri Sonrasında Tesla’yı Eleştirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksi Girişimi Archer, Yeni Projesini Tanıttı

Uçan Taksi Girişimi Archer, Yeni Projesini Tanıttı: Santa Clara merkezli bir havacılık girişimi olan Archer …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör