Disney Sony ile Anlaştı ve Spider-Man’in Haklarını Satın Aldı

blank
Disney Sony ile Anlaştı ve Spider-Man'in Haklarını Satın Aldı

İçerik: Disney Sony ile Anlaştı ve Spider-Man’in Haklarını Satın Aldı

Disney Sony ile Anlaştı ve Spider-Man’in Haklarını Satın Aldı:

Sony Pictures, yalnızca birkaç hafta önce Netflix ile 2022’den itibaren sinema yayınlarının özel yayın haklarının yanı sıra katalog başlıkları ve prodüksiyon için ekip oluşturacakları bazı yeni orijinaller için bir anlaşma imzaladı. Şimdi Disney, 2022 – 2026 arasındaki sinema sürümleri ve eski katalog başlıklarının sayısı için Sony Pictures ile bir lisans anlaşması yaptığını da duyurdu.

Yani, ne oluyor? Netflix’in anlaşması, filmlerin sinemalarda gösterime girmesinden ve isteğe bağlı olarak Blu-ray / video olarak gösterilmesinden yaklaşık dokuz ay sonra, özel ABD haklarını güvence altına alıyor. Disney’in anlaşması bundan sonra, filmlerin genellikle kablolu TV’de veya reklamlı yayın ağlarında yayınlandığı pencere için devreye giriyor (Son tarihin bahsettiği gibi, bu anlaşma Sony’nin şu anda Disney’e ait olan FX ile yaptığı benzer bir anlaşmayı takip ediyor).

Anlaşma, yeni filmlerin yanı sıra, Disney + ‘da MCU setinde eksik olan Spider-Man filmleri ve Into the Spider-Verse (Netflix’teki münhasırlıklarının sona ermesinden sonra) dahil olmak üzere eski filmlerin yayın haklarını da güvence altına alıyor. Disney + ve şirketin çeşitli kablo ağları dışında, bu aynı zamanda Hulu’yu da kapsıyor ve Haziran ayından itibaren basın bültenine “önemli sayıda kütüphane başlığı” ekleyecek.

Ne kadar paranın el değiştireceğine dair bir bilgi yok, ancak Sony Pictures yöneticisi Keith Le Goy, “Bu anlaşma, film dağıtım stratejimizin temel bir parçasını oluşturuyor, bu da her bir filmimizin değerini en üst düzeye çıkararak. bunlar, geniş bir yelpazedeki önemli iş ortaklarıyla tüm pencerelerde tüketiciler tarafından kullanılabilir. “

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Disney Sony ile Anlaştı ve Spider-Man’in Haklarını Satın Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yeni Star Trek Filmi 2023 İçin Planlanıyor

Yeni Star Trek Filmi 2023 İçin Planlanıyor: Son Star Trek filminden bu yana beş uzun …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör