Google’ın Canlı Altyazı Özelliği Chromebook’lara Geliyor

blank
Google'ın Canlı Altyazı Özelliği Chromebook'lara Geliyor

İçerik: Google’ın Canlı Altyazı Özelliği Chromebook’lara Geliyor

Google’ın Canlı Altyazı Özelliği Chromebook’lara Geliyor:

Google’ın Canlı Altyazı özelliği, cihazınızda ses çalan herhangi bir medya için ekrandaki altyazıları otomatik olarak oluşturmak için AI kullanır. Araç, sağır ve işitme güçlüğü çeken kişilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır, ancak gürültülü ortamlarda da yararlı olabilir. 2019’da Android’de piyasaya sürüldükten sonra Google, yardımcı özelliği kendi ekosisteminde kademeli olarak genişletti ve onu Pixel cihazlardaki aramalara ve Chrome’a ​​getirdi. En son Chrome OS sürümü sayesinde, Canlı Altyazı artık Chromebook’ların çoğunda Chrome tarayıcılarında kullanıma sunuluyor.

Google daha önce, otomatik altyazıların tarayıcıda açıldığında yerel dosyalarınızla birlikte Chrome’daki web sitesi ve video oynatıcılar için çalışacağını açıklamıştı. AI destekli sistemin, podcast’ler ve radyo içeriği, kişisel video kitaplıkları (Google Fotoğraflar gibi), gömülü video oynatıcılar ve çoğu web tabanlı video veya sesli sohbet hizmeti dahil olmak üzere çeşitli medyayı desteklediğini de biliyoruz. Google, altyazıların cihazda oluşturulduğunu ve çevrimdışı çalıştığını not eder. Özelliği, Chromebook ayarlarındaki Erişilebilirlik seçeneğiyle açabilirsiniz.

Chrome OS 90 sürümü, hesaplamalar yapabilen, size hava durumunu, kelime tanımlarını ve hisse senedi fiyatlarını gösteren güncellenmiş bir Başlatıcı da dahil olmak üzere birçok ek özelliğe sahiptir. Yeni bir Diagnostics uygulaması dizüstü bilgisayarınızın pilinin, CPU’nun ve belleğinin durumunu kontrol etmek için testler yapmanıza izin verir. Son olarak, artık öğeleri WiFi üzerinden veya bir USB bağlantısı üzerinden doğrudan yazıcınızdan Chromebook’unuza tarayabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google’ın Canlı Altyazı Özelliği Chromebook’lara Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Nefret Söylemiyle Mücadele Etmek İçin Filtre Ekliyor

Instagram, Nefret Söylemiyle Mücadele Etmek İçin Filtre Ekliyor: Facebook’un Instagram’ı, fotoğraf paylaşım uygulamasında rahatsız edici …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör