Hyundai Kona, Pil Yangınları Nedeniyle Kore’de Durduruldu

blank
Hyundai Kona, Pil Yangınları Nedeniyle Kore'de Durduruldu

İçerik: Hyundai Kona, Pil Yangınları Nedeniyle Kore’de Durduruldu

Hyundai Kona, Pil Yangınları Nedeniyle Kore’de Durduruldu:

Hyundai Kona Electric için belirsiz bir gelecek hakkında fısıltılar oldu ve Çarşamba günü otomobil üreticisinin ana ülkesi Kore’de gideceğini öğrendik. Ülkenin Yonhap Haber Ajansı, ilk olarak Hyundai’nin Kona Electric’i yerel olarak bırakacağını bildirdi, çünkü pil yangınları için geri çağırmalar devam ediyor. Şirket bunun yerine şimdilik amiral gemisi EV’si olarak Ioniq 5’e odaklanacak.

Pil yangınları ve ardından gelen geri çağırmalar, Kona Electric’i hızlı bir şekilde en çok satanlardan yavaş bir satıcıya dönüştürdü. Şirket, 2021’in ilk çeyreğinde geçen yıla göre% 40’lık bir satış düşüşü kaydetti, çünkü geri çağrılar modelin popülaritesini azalttı. Bir Hyundai sözcüsü Roadshow’a verdiği demeçte, şu anda ABD’de Kona Electric’i durdurmayı planlamadığı halde geri çağırmalar ABD’ye de yayıldı.

Hyundai geçtiğimiz günlerde hem Avrupa’da hem de ABD’de satışa çıkacak, yeni görünümlü ancak aynı güç aktarım mekanizmasına sahip yenilenmiş bir model açıkladı. Ancak Kore, bayi lotlarında kalan modeller ile uğraşmak zorunda kalacak. İç pazar için otomobil üretimi Mart ayında sona erdi ve Hyundai bunun yerine Ioniq alt markasının yakında çıkacak olan EV’lerine odaklanacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai Kona, Pil Yangınları Nedeniyle Kore’de Durduruldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Kia 2021 Niro EV, Uygun Fiyatlara Teknik Avantajlar Sunuyor

Kia 2021 Niro EV, Uygun Fiyatlara Teknik Avantajlar Sunuyor: Otomobil üreticileri, özellikle teknoloji yüklü elektrikli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör