Instagram, Taciz Edici DM’leri Engellemenin Yolunu Buldu

blank
Instagram, Taciz Edici DM'leri Engellemenin Yolunu Buldu

İçerik: Instagram, Taciz Edici DM’leri Engellemenin Yolunu Buldu

Instagram, Taciz Edici DM’leri Engellemenin Yolunu Buldu:

Şirket Çarşamba günü bir blog yayınında, Instagram’ın size potansiyel olarak kötüye kullanım içeren doğrudan mesaj isteklerini filtreleme seçeneği sunacağını söyledi.

Yeni özellik, çeşitli rahatsız edici terimler içeren mesajları alacak ve onları gizli bir klasöre yerleştirecek, böylece onları görmenize gerek kalmayacak. Klasörü açarsanız, bunları ortaya çıkarmak için dokunmaya karar vermediğiniz sürece bu kelimeler gizlenecektir. Ayrıca DM isteklerinizde görmek istemediğiniz kelime, emoji ve benzerlerinin listesini özelleştirebilirsiniz.

Şirket, “Irkçı, cinsiyetçi, homofobik veya başka türden istismar olsun, taciz edici içeriğin insanlar üzerindeki etkisini anlıyoruz. Kimsenin bunu Instagram’da deneyimlemesi gerekmemeli,” dedi.

Bu özellik etkinleştirilirse, takip ettiğiniz kişilerden alabileceğiniz mesajlar için değil, yalnızca DM istekleri için geçerlidir.

Uygulamanın gizlilik ayarlarının altında bulunan Gizli Kelimeler özelliği, önümüzdeki birkaç hafta içinde birkaç ülkede kullanıma sunulmaya başlayacak.

Instagram ayrıca, engellediğiniz biri tarafından oluşturulan yeni hesapları engellemeyi kolaylaştıracak bir özellik başlattığını söyledi. Bu, platformdaki tacizi engellemeyi amaçlayan en yeni özellikler dalgasıdır. Mayıs 2020’de Instagram, birden fazla olumsuz yorumu aynı anda silme ve yorum, başlık veya hikayede sizi kimin etiketlediğini veya bunlardan bahsettiğini kontrol etme becerisini tanıttı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, Taciz Edici DM’leri Engellemenin Yolunu Buldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör