Pfizer, Polonya ve Meksika’da Sahte COVID-19 Aşı Dozları Buldu

blank
Pfizer, Polonya ve Meksika'da Sahte COVID-19 Aşı Dozları Buldu

İçerik: Pfizer, Polonya ve Meksika’da Sahte COVID-19 Aşı Dozları Buldu

Pfizer, Polonya ve Meksika’da Sahte COVID-19 Aşı Dozları Buldu:

Koronavirüs salgını, dolandırıcılara insanları paralarından ve kişisel bilgilerinden ayırmaları için birçok yeni fırsat verdi. En sonuncusu insanların düzgün bir şekilde aşılanmasını engelleyebilir: Pfizer, hem Polonya’da hem de Meksika’da sahte COVID-19 aşıları tespit ettiğini söylüyor.

Wall Street Journal, Meksika’da yaklaşık 80 kişiye sahte aşının uygulandığını ve dozların her biri yaklaşık 1.000 dolara satıldığını bildirdi. Polonya’da bulunan sahte aşı, dağıtılmadan önce henüz kullanılmamıştı. Neyse ki, sahte aşı yaptıranlar zarar görmemiş gibi görünüyor.

Pfizer raporu doğruladı ve CNET’e sahte aşı bulmanın tamamen beklenmedik olmadığını söyledi. Şirket, “Bu tür bir ortamda, e-ticaretin kolaylığı ve rahatlığı ve internetin sağladığı anonimliğin – aşılarla ilgili dolandırıcılık, sahtecilik ve diğer yasadışı faaliyetlerin yaygınlığı ile beslendiğinin farkındayız” dedi. ve COVID-19 tedavileri. “

Pfizer, sahtecilik veya yasadışı aşı satışı gibi tehditleri önlemeye yardımcı olmak için çalışan eski bir kolluk kuvveti ve adli tıp uzmanları ekibine sahip olduğunu söylüyor. Ayrıca halkı çevrimiçi aşı alışverişi yapmamaları konusunda uyarmak da hızlıdır. “Hiçbir meşru aşı internet üzerinden satılmamaktadır” deniyordu. “Yalnızca resmi aşı merkezlerinde veya sertifikalı sağlık hizmeti sağlayıcılarında aşı olun.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Pfizer, Polonya ve Meksika’da Sahte COVID-19 Aşı Dozları Buldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Sinovac Aşısı Mutant Virüslere Karşı Korur mu?

Sinovac Aşısı Mutant Virüslere Karşı Korur mu? Brezilya Sao Paulo Eyalet Butantan Enstitüsü, dün Sinovac …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör