Resident Evil 4 VR Bu Yıl İçinde Piyasaya Sürülecek

blank
Resident Evil 4 VR Bu Yıl İçinde Piyasaya Sürülecek

İçerik: Resident Evil 4 VR Bu Yıl İçinde Piyasaya Sürülecek

Resident Evil 4 VR Bu Yıl İçinde Piyasaya Sürülecek:

Facebook Reality Labs, Capcom’un geçen hafta yaptığı orijinal duyurunun ardından Resident Evil 4’ün sanal gerçeklik yeniden yapımı hakkında daha fazla ayrıntı sundu. Kesin tarih hala bir muamma olsa da, oyun bu yılın sonlarında Facebook’un Oculus Quest 2 başlığında özel olarak piyasaya sürülecek. Capcom’un ilk fragmanının da belirttiği gibi, 2005 üçüncü şahıs oyununun, Oculus Touch hareket denetleyicileriyle silahları ve hareketi daha doğal hissettirmeye odaklanan birinci şahıs VR uyarlaması.

Resident Evil 4 for VR, oyunun orijinal seviyelerini ve yeniden düzenlenmiş dokularla yenilenen animasyonlarını kullanıyor ve Oculus, ara sahnelerin “orijinal formatlarında” oluşturulacağını söylüyor. Ancak geliştirici Armature Studio, Dokunmatik kontrolör analog çubuklarını kullanmanın yanı sıra, oda ölçeğinde bir ortamda ışınlanma veya dolaşma yeteneği gibi VR dostu lokomosyon seçenekleri ekledi. Çevreden fiziksel olarak silah ve eşyalar alıyorsunuz ve her el için farklı silahlar kuşanabiliyorsunuz. Oyunun düşmanları da birinci şahıs dövüşü etrafında optimize edilmiş şekillerde saldıracaklar.

Bu eklemeler, yaratıcısı Vertigo’nun bugün yakında çıkacak olan ortak oyunu After the Fall için yeni bir fragman yayınlayan Arizona Sunshine gibi diğer birinci şahıs VR nişancı oyunlarında popüler özellikleri çağrıştırıyor. Resident Evil 4 remake, bu yaz piyasaya sürülen orijinal Oculus Rift oyunu Lone Echo’nun devamı ve piyasaya sürülecek olan Wraith: The Oblivion – Afterlife adlı bir korku gizli oyunu da dahil olmak üzere yaklaşan VR oyunlarının daha büyük bir listesinin bir parçası. yarın Oculus Quest ve Rift’te.

Capcom daha önce Resident Evil 7’yi PlayStation VR’da oynanabilir hale getirdi, ancak bu, VR için tasarlanmış ilk tam uzunlukta Resident Evil oyunudur. Resident Evil 4 aynı zamanda orijinal Oculus Quest’te oynanamayacak ilk Quest 2 uygulamasıdır. Oculus, Quest 2’nin selefi ile uyumlu olması için tüm lansman başlıklarını gerekli kıldı, ancak daha yeni bir kulaklığın ekstra gücünü gerektiren özel bir oyun için kapıyı açık bıraktı ve Resident Evil 4 görünüşe göre bu oyun.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Resident Evil 4 VR Bu Yıl İçinde Piyasaya Sürülecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

EA Games Kullanıcılara Apex Legends Mobile’ı Duyurdu

EA Games Kullanıcılara Apex Legends Mobile’ı Duyurdu: Nihayet, EA ve Respawn Entertainment Apex Legends’ın mobil …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör