Rolls-Royce Dünya Çapında Bir Tasarım Yarışması Başlatıyor

blank
Rolls-Royce Dünya Çapında Bir Tasarım Yarışması Başlatıyor

İçerik: Rolls-Royce Dünya Çapında Bir Tasarım Yarışması Başlatıyor

Rolls-Royce Dünya Çapında Bir Tasarım Yarışması Başlatıyor:

Rolls-Royce geçtiğimiz günlerde 480 km / saatin üzerinde bir hıza ulaşması beklenen ve böylece rekor defterlere girmesi beklenen tamamen elektrikli bir uçak geliştirdiğini duyurdu. Rekor girişim olması planlanan “Spirit of Innovation” uçağının arkasındaki ACCEL (Accelerating Electrification of Flight) programının amacının geleceğin bilim insanlarına ve mühendislerine ilham vermek olduğu belirtildi. Rolls-Royce, bunu başarmak için dünya rekoru girişimi için test pilotunun test uçuşu sırasında takacağı kask tasarımının belirleneceği bir tasarım yarışması başlattığını duyurdu.

Bu doğrultuda Rolls-Royce, düzenlenecek yarışma kapsamında gençlerin havacılıkta iletişim kurmalarına ve kariyer yapma fikrini aşılamalarına destek veren bir hayır kurumu olan Fly2Help ile çalışacağını duyurdu. Yarışmanın 5-11 yaş ve 12-18 yaş olmak üzere iki kategoriden oluşacağı ve kazananların tasarımlarının kaskın son tasarımına ilham vereceği belirtildi. Uçağı görme fırsatına ek olarak, kazananlar Rolls-Royce test pilotu ve Uçuş Operasyonları Direktörü Phill O’Dell ve ilgili mühendis ekibi ile tanışma fırsatı bulacak.

Gençlerle tanışmaktan heyecan duyan Phill O’Dell, “Dünya rekoru hedefimiz için geliştirdiğimiz tamamen elektrikli ‘Spirit of Innovation’ uçağımızı uçurma fırsatı, benim ve ekibimin kariyerinin doruk noktası olacak. Bunun nedeni, uçağımızın gelişmiş elektrik teknolojisi ile ön planda olması ve aynı zamanda yeni nesil havacılık öncülerine ilham vermemizi sağlayan harika bir fırsat yaratmasıdır. “

Projenin yanı sıra, gençleri uzun süredir destekleyen Rolls-Royce’un, onları STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanında kariyer yapmaya teşvik etmeye önem verdiği vurgulandı. Buna göre 1400’den fazla STEM Elçisi ve Scouts ve Code First Girls gibi kuruluşlarla ortaklığı olduğu belirtilen Rolls-Royce; Bu yarışmanın yanı sıra ACCEL projesi kapsamında ilkokul çocukları için indirilebilir materyallerin geliştirildiği belirtildi. Geliştirilen ilgili materyallerin İngiltere müfredatıyla uyumlu olduğu ve Rolls-Royce web sitesinden ücretsiz olarak indirilebileceği belirtildi.

Phill O’Dell, projeyle ilgili görüşlerine ek olarak şunları söyledi: “Spirit of Innovation uçağı türünün ilk ve tek örneği olacak, bu nedenle taktığım kask projenin öncü niteliğini yansıtacak şekilde benzersiz olmalı. Havacılıkta heyecan verici kariyer fırsatlarını teşvik etmek için uzun yıllar Fly2Help ile çalıştım, bu yüzden bu yarışmada onlarla çalışmak benim için çok anlamlı oldu. “

Fly2Help Müdürü Sharon Walters, ortaklık hakkında şunları söyledi: “Rolls-Royce’un ‘Kask Tasarla’ yarışmasını desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Bu kapsamda hayata geçirecekleri tamamen elektrikli dünya rekoru girişiminin, çocukların gelecekteki kariyer hedeflerini teşvik etmeye çalışan Fly2Help’e havacılıkta heyecan verici fırsatları sergilemek için inanılmaz bir fırsat sağlayacağına inanıyoruz.

ACCEL programı kapsamında yapılan açıklamalarda elektrik motoru ve kontrol cihazı üreticisi YASA ile havacılık start-up Electroflight’ın ana ortaklar olduğu belirtildi. ACCEL ekibinin İngiltere Hükümeti’nin sosyal mesafesi ve diğer sağlık kurallarına bağlı kalarak inovasyon çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Projenin yarı finansmanının, Ekonomi Bakanlığı, Enerji ve Endüstriyel Strateji (BEIS) ve Innovate UK ortaklığıyla Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü (ATI) tarafından sağlandığı açıklandı.

Program kapsamında “Spirit of Innovation” uçağının tek şarjla 250 eve güç verebilen veya 321 km (Londra’dan Paris’e) uçabilen en güçlü bataryaya sahip olacağı belirtildi. Yetkililerden yapılan açıklamada, ‘hava taksilerinin’ bataryalarından istediği teknik özelliklerin, rekor hızlara ulaşmak için “İnovasyon Ruhu” için geliştirilen bataryaya benzer olduğuna dikkat çekildi. Bataryayı geliştirmeye devam eden Rolls-Royce’un ileride projede teknolojiyi kullanmayı ve bu teknolojiyi ürün pazarına uygulamayı hedeflediği açıklandı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Rolls-Royce Dünya Çapında Bir Tasarım Yarışması Başlatıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Bitcoin, El Salvador’un Resmi Para Birimi Oldu

Bitcoin, El Salvador’un Resmi Para Birimi Oldu: El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’i yasal para …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör