Ücretsiz Oyunlar için Artık Xbox Live Gold Üyelik Gerekmiyor

blank
Ücretsiz Oyunlar için Artık Xbox Live Gold Üyelik Gerekmiyor

İçerik: Ücretsiz Oyunlar için Artık Xbox Live Gold Üyelik Gerekmiyor

Ücretsiz Oyunlar için Artık Xbox Live Gold Üyelik Gerekmiyor:

Artık Xbox’ta ücretsiz oynanabilen çok oyunculu oyunlara erişmek için Xbox Live Gold üyeliği gerekmeyecek. Microsoft, geliştirmeyi Xbox web sitesinde bir gönderinin yanı sıra bir tweet aracılığıyla paylaştı. Şimdiye kadar oynaması ücretsiz oyunlar bile Xbox kullanıcılarının arkadaşlarıyla çevrimiçi oynamak için Xbox Live Gold üyeliğine sahip olmasını gerektiriyordu. Ancak yaklaşık bir aylık testten sonra, Microsoft bu oyunları oynaması için tamamen ücretsiz hale getirdi. Bu kategoride Xbox oyuncularının arkadaşlarıyla birlikte eğlenebilecekleri 50’den fazla oyun var.

Geçtiğimiz ay Microsoft, ücretsiz oynanabilen oyunlar için çok oyunculu ücretsiz hale getirmeyi test ettiğini duyurdu; bu, Xbox Live Gold üyeliği olmayan Xbox oyuncularının bu oyunları çevrimiçi oynayabilmelerine izin vermek anlamına geliyordu. Artık bu özellik tüm Xbox oyuncuları için kullanıma sunulmuştur. Çevrimiçi çok oyunculu modları destekleyen 50’den fazla ücretsiz oynanabilen oyuna erişim sağlar.

Xbox kendi resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Oynaması ücretsiz, artık oynaması ücretsiz anlamına geliyor. Şu andan itibaren, tüm Xbox oyuncuları bu ücretsiz oyunlara Xbox Live Gold aboneliği olsun veya olmasın erişebilir.” dedi.

Test sırasında, Call of Duty: Warzone ve Destiny 2 özellikle ücretsiz oynanmasına rağmen hala bir Xbox Live Gold üyeliği gerektiriyordu. Bu şimdi değişti ve bu iki oyun da ücretsiz olarak sunulan 50’den fazla oyunun bir parçası.

Listedeki diğer oyunlardan bazıları Apex Legends, Armored Warfare, Brawlhalla, Crackdown, Dauntless, Fortnite, Paladins, Path of Exile, Rocker League, World of Tanks ve daha fazlasını içerir.

Xbox Live Gold’un maliyeti Rs’dir. Hindistan’da ayda 489 ve Xbox kullanıcılarının aylık ücretsiz oyunları indirmelerine ve arkadaşlarıyla çevrimiçi oynamalarına izin veriyor.

Xbox oyuncularının bu özelliği etkinleştirecek bir güncelleme alıp almayacağı yoksa sunucu tarafında bir güncelleme olup olmayacağı belli değil. İkincisi daha olası görünüyor.

Microsoft kısa süre önce xCloud’u iOS ve PC’de kullanıma sundu, ancak şimdilik yalnızca davetle kullanılabilen bir beta. Bu, kullanıcıların bir konsol yerine herhangi bir cihazda çalışan Microsoft Edge, Google Chrome veya Safari İnternet tarayıcılarında 100’den fazla Xbox Game Pass oyununu oynamasına izin verir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ücretsiz Oyunlar için Artık Xbox Live Gold Üyelik Gerekmiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077 Oyuncuları Oyunda 600 Milyon Saat Harcadı

Cyberpunk 2077 Oyuncuları Oyunda 600 Milyon Saat Harcadı: Geliştirici, Twitter’da Cyberpunk 2077 oyuncularının şu ana …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör