Yeni Zoom Güncellemesi, Emojilerle Tepki Vermenize İzin Verecek

blank
Yeni Zoom Güncellemesi, Emojilerle Tepki Vermenize İzin Verecek

İçerik: Yeni Zoom Güncellemesi, Emojilerle Tepki Vermenize İzin Verecek

Yeni Zoom Güncellemesi, Emojilerle Tepki Vermenize İzin Verecek:

Zoom’un en son güncellemesi, Toplantılar ve Video Web Seminerleri için daha fazla ekran açıklaması, sohbet odaları için yeni donanım çözümleri, Zoom Chat için genişletilmiş yönetim yetenekleri ve Zoom Phone için geliştirilmiş bir kitle iletişim çözümü sağlayacaktır. Bunların yanı sıra, görüntülü sohbet hizmeti, daha fazla emoji ve Kaybolan Kalem Ek Açıklama aracı gibi birkaç başka özellik de kazandı. Ayrıca bildirilen bazı sorunları da çözmüştür. Zoom, 2020’de koronavirüs kaynaklı salgının herkesi evlerine kısıtlamasından bu yana bir görüntülü sohbet hizmeti olarak büyük bir popülerlik kazandı.

Zoom, 20 Nisan’da bir blog gönderisiyle en son güncellemesini duyurdu. Zoom’un en son güncellemede alacağı tüm yeni özelliklerin ayrıntılarını açıklıyor. Değişiklik günlüğünün tamamı burada bulunabilir. Artık Zoom’un emoji kitaplığında bulunabilecek yeni emoji reaksiyonları eklendi. Kullanıcılar ayrıca emoji için cilt tonunu seçebilirler. Daha büyük hesaplar için, toplantı sahibinin veya yöneticisinin tüm emoji tepkilerine erişimi etkinleştirmesi gerekir veya bu, standart altı emoji setiyle sınırlandırılabilir.

Ufuk Kalem Açıklaması ile kullanıcılar artık bunları geri almak veya silmek zorunda kalmadan ekrana vurgular ekleyebilir veya herhangi bir şeylere açıklama ekleyebilir. Ufuk Kalemi aracını kullanarak, ek açıklamalar bir süre sonra otomatik olarak kaybolacaktır. Bu özellik Windows, macOS ve Linux’ta hem Zoom Toplantıları hem de Zoom Video Web Seminerleri için kullanılabilir.

Diğer yeni özellikler arasında Android ve iOS uygulamalarındaki Beyaz Tahta Otomatik Şekiller özelliği bulunmaktadır. Kullanıcıların mobil cihazlardaki açıklamalarını otomatik olarak amaçlanan şekillerine göre düzeltir. Şirket ayrıca, Zoom Phone müşterilerinin Singlewire Yazılımından InformaCast kullanarak sağlıklarını etkileyebilecek yakın krizler hakkında onları bilgilendirecek toplu bildirimleri tetikleyebileceklerini ve alabileceklerini söyledi.

Son zamanlarda Facebook, Portal TV’sine Zoom için destek ekledi. Bu, kullanıcıların koltuklarında otururken Zoom çağrılarını almalarına olanak tanır. Zoom hesap sahipleri ve yöneticileri, çalışanlarının profillerinde görünmesi için bir kullanıcının yöneticisini de ekleyebilir.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Zoom Güncellemesi, Emojilerle Tepki Vermenize İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör