Bayraktar AKINCI TİHA İlk Atış Testini Başarıyla Tamamladı

blank
Bayraktar AKINCI TİHA İlk Atış Testini Başarıyla Tamamladı

İçerik: Bayraktar AKINCI TİHA İlk Atış Testini Başarıyla Tamamladı

Bayraktar AKINCI TİHA İlk Atış Testini Başarıyla Tamamladı:

BAYKAR’ın yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği Bayraktar AKINCI TİHA (İnsansız Saldırı Aracı), 22 Nisan 2021’de ilk atış testini başarıyla tamamladı. ilk kez başarılı bir şekilde hedefleri vurdu.

Savunma Sanayii Müdürlüğü (SSB) öncülüğünde yürütülen proje kapsamında BAYKAR tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (İnsansız Saldırı Aracı) 22 Nisan 2021 tarihinde ilk atış testini başarıyla tamamladı. .

AKILLI MÜHİMMAT İLE HAVALANDIRILDI
Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen AnlArIndA’yı serbest bırakan ve Roketsan one MAM-C, Total MAM-L tarafından geliştirilen ve ilk olarak kullanılan bir MAI-T’nin kanat altında ilk atış testi olan Bayraktar AKINCI’nin kanat altı atış testini gerçekleştirdiği Türkiye’nin ilk insansız saldırı uçağı daha önce birçok test başarıyla tamamlandı. akıllı cephane. Mühimmat uçuş testi kampanyasının ilk uçuşu 17 Nisan’da AKINCI PT-3 ile gerçekleştirildi. 21 Nisan’da ikinci mühimmat test uçuşu yapılırken, 22 Nisan 2021’de ilk atışlar gerçekleştirildi.

TAM VURUŞTA VUR
Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar’ın Çorlu’daki AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nden yaptığı testte, AKINCI TİHA’dan lazer hedefleme ile gönderilen harp başlığı olmayan cansız test mühimmatlarının üçü de hedefi tam isabetle vurmayı başardı.

SSB BAŞKANI PROF. DR. DEMİR KATILDI
Bayraktar AKINCI SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in yanı sıra Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar da katıldı. Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Faruk Yiğit ve Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci önderlik etti.

ATIŞ ÖNCESİ İMZA
Bayraktar AKINCI PT-3 TİHA’nın kanat altında bulunan ve ilk kez atılacak olan MAM-T mühimmatı, kalkıştan önce apronda atış testini bekliyordu. İsmail Demir, Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Yiğit, Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci ve projede yer alan Baykar ve Roketsan ekipleri tarafından imzalandı.

İLK KEZ KULLANILAN MAM-T
Bayraktar AKINCI TİHA’nın geliştirdiği mühimmat alanında ilk atış testi, ilk atış testi oldu. Bu testte ilk defa Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen MAM (Mini Intelligent Ammunition) ailesinin yeni üyesi MAM-T kullanıldı. Daha yüksek harp başlığı verimliliği ve daha uzun menzil ihtiyacını karşılamak için geliştirilen MAM-T Blok-1 konfigürasyonu, hareketli ve sabit hedeflere karşı yüksek hassasiyet sağlayan bir mühimmat ve yarı aktif lazer arayıcı kafaya sahiptir. Farklı platformlarla uyumlu olacak şekilde geliştirilen MAM-T, İHA’larda 30+ km menzil kabiliyeti ile zırhlı ve zırhsız araçlara, binalara ve yüzey hedeflerine karşı kullanılabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bayraktar AKINCI TİHA İlk Atış Testini Başarıyla Tamamladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türkiye’nin İlk Füze Motoru TEI-TJ300 Dünya Rekorunu Kırdı

Türkiye’nin İlk Füze Motoru TEI-TJ300 Dünya Rekorunu Kırdı: Türkiye’nin ilk Orta Menzilli Füze Motoru TEI-TJ300 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör