Bitcoin Uzun Sürenin Ardından Tekrar 50.000 Doların Altına Düştü

blank
Bitcoin Uzun Sürenin Ardından Tekrar 50.000 Doların Altına Düştü

İçerik: Bitcoin Uzun Sürenin Ardından Tekrar 50.000 Doların Altına Düştü

Bitcoin Uzun Sürenin Ardından Tekrar 50.000 Doların Altına Düştü:

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, ABD Başkanı Joe Biden’ın sermaye kazancı vergilerini artırma planının dijital varlıklara yapılan yatırımı sınırlayacağı endişesiyle Cuma günü ağır kayıplar yaşadı.

Satış, Biden yönetiminin ABD vergi kanununda, 1 milyon dolardan fazla kazanan insanlar için sermaye kazançları üzerindeki vergileri neredeyse yüzde 39,6’ya neredeyse ikiye katlama planı da dahil olmak üzere önerilen bir dizi değişiklik planladığı haberlerinin ardından geldi.

En büyük ve en popüler kripto para birimi olan Bitcoin, Mart ayının başından bu yana ilk kez 50.000 $ seviyesinin altına düşerek yüzde 5 düşüş yaşarken, daha küçük rakipler Ether ve XRP yüzde 7 civarında düştü.

Vergi planları piyasaları sarstı ve yatırımcıları, sağlam bir ekonomik iyileşme umuduyla kitlesel bir şekilde yükselen hisse senetlerinde ve diğer risk varlıklarında kar ayırmaya yöneltti. Yatırım kazançları üzerindeki vergilerin rekor artışlar için uygun olduğu bildirildi.

OANDA Asya Pasifik kıdemli piyasa analisti Jeffrey Halley, “Başkan Biden, ABD’de sermaye kazancı vergisini artırmak istediğini işaret ettikten sonra Bitcoin bugün güneye yöneldi” dedi. “Şimdi bu olsun ya da olmasın, birçok Bitcoin yatırımcısı geçen yıl rotayı korudularsa muhtemelen bazı önemli sermaye kazançları üzerinde oturuyor.”

“Gelişmiş piyasa düzenlemelerinin ve / veya vergilendirmenin kripto piyasalarının Aşil Topuğu olmaya devam ettiğine inanıyorum” diye ekledi.

Bitcoin, yılın başından bu yana hala yüzde 65 artmasına rağmen, haftada yüzde 15’lik bir kayıp için yolunda ilerliyor. Eter, 2.645,97 dolara tırmandıktan bir gün sonra yüzde 10’dan fazla düşüşle 2.107 dolara kadar düştü.

Ancak sosyal medya, kripto para birimlerine zarar veren planla ilgili yayınlarla ve bireysel yatırımcıların kayıplardan şikayet ederken, bazı tüccarlar ve analistler düşüşlerin muhtemelen geçici olacağını söyledi.

Otomatik kripto ticaret botu Cryptohopper’ın CEO’su Ruud Feltkamp, ​​”Biden’ın vergi planlarının Bitcoin üzerinde büyük bir etkisi olacağını sanmıyorum” dedi. “Bitcoin yalnızca uzun bir süredir yükseldi, sadece bir konsolidasyon görmek doğal. Tüccarlar kazançlarından para kazanıyorlar.”

Diğerleri de Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri üzerinde yükselişe devam etti, ancak fiyatların tekrar yükselmeye başlamasının zaman alabileceğini belirtti.

ARK36 kripto hedge fonu genel müdürü Ulrik Lykke, “Fiyat 40 bin doların altına düşmedikçe genel eğilimin yükselişte kalacağına inanmak için nedenler var” dedi. “Şu anda, trendin ayı piyasasına döneceğine ikna olmuyoruz, ancak talebin orta ve kısa vadede tekrar arzı geçmesinin biraz zaman alabileceğini kabul ediyoruz.”

Kripto para borsası Coinbase hisseleri de ABD’nin piyasa öncesi ticaretinde yüzde 4 civarında düşüşle 282 dolara düştü ve bu ayın başından bu yana en düşük seviyeye işaret etti. Liste, sonraki günlerde yüzde 25 geri çekilmeden önce Bitcoin fiyatlarını 65.000 dolara çıkardı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bitcoin Uzun Sürenin Ardından Tekrar 50.000 Doların Altına Düştü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör